Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvad gør du så, hvis de endelig vinder turneringen i år?


Græder.

Ej, pt. må de være favorit til at vinde turneringen, med mindre de først møder Real i finalen, så er det 50/50.
Nå, så vil de heller ikke have scoret et mål - altså Barca.
Jeg synes godt nok det var svært at se nogen kontakt i den situation, det hjalp så heller ikke at han lå og rodede rundt på græsset og så 30 sekunder senere var han oppe igen og klar til at spille..
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
Hvor har Juve været lige ved og næsten en håndfulde gange. Det samme med Barcelona, men ikke chancer, hvor man tænker, at der skal de score.

Total catenaccio fra Juve nu. Barca er lukket helt ned.
Hvorfor blev Dybala skiftet ud fremfor Higuain? Higuain virker hel flad....
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ej, pt. må de være favorit til at vinde turneringen, med mindre de først møder Real i finalen, så er det 50/50.


Der er også Atletico. Dem skal man bestemt ikke afskrive, dem tror jeg sagtens kunne give Juventus kæmpe problemer.

Monaco? Den er svær. De har en vanvittig offensiv, der vel vil give alle hold problemer ligeså.
ilsemprelaziale@

Det er ret ubehageligt når man ikke kan få luft du ved?

Du er virkelig det sørgeligste væsen på bold.dk. Og det siger ikke så lidt.
Giv bare Juventus og Atletico hinanden i semifinalen.
Luk nu arret therealslimshady. Når man ser på hvor meget Barcelonas spillere smider sig rundt så kan du sgu ikke bebrejde nogen for at antage at det var film. Hvis han lå og var ved at dø så er det sgu lidt pudsigt at han er klar igen så hurtig..

Men kan godt forstå du er indebrændt, det ville jeg også være.
https://c1.staticflickr.com/9/8599/16255269225_793dd48c0b.jpg
"Giv bare Juventus og Atletico hinanden i semifinalen."

Det bliver en kamp, hvor man ikke regner med samtlige 100% boldbesiddelse.
København.
Annonce