Snak

Mere indhold efter annoncen
Sane er ikke onside, da målmanden er gået frem. Men det er underordnet hvis den kommer fra en Liverpool spiller.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
sindssygt at de annullerer den. City blev også snydt for straffe i den første kamp, hvor pool også for et offside mål. Bliver sgu svært fir City at gå videre, når de er oppe mod de odds.
Hvis bolden kommer fra Milner er Sané onside. Hvis City spilleren på nogen måde rammer bolden sammen med Milner er Sané offside.
City spiller godt nok en herlig omgang bold, og for spændingen er det ærgerligt, at de ikke fik et 2-0-mål.
Liverpool har dårligt fået et ben til jorden, og det ligner ikke, at man kan klandre deres taktiske oplæg: City er bare gode i aften.

Forhåbentlig ikke flere kontroversielle dommersituationer i 2. halvleg.
Igen kan man undres, at der skal være en dommer bag målet!
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Man City er blevet behandlet meget pænt i kontrast til Roma, der for anden kamp i træk intet får. Endnu er de ikke snydt for straffespark skal det siges, men endnu en ensidid dommerindsats.

"De fantastiske Barca" har trukket tiden hele første halvleg, men alligevel fløjter dommeren af på sekundet. Imponerende mangel på tilstedeværelse.
Lahoz er jo Barcelona-mand, tilsiger al statistik. Han foretrækker vel Liverpool.
Det eneste der måske kan dømmes i den situation er at Sterling sparker Milner på baglåret idet bolden rammer Milner. Men jeg tror bestemt også at det er offside der dømmes og det er selvfølgelig en kæmpe fejl.
I Barcelona (læs: Mundo Deportivo og Sport) er Lahoz Real Madrid-mand. I AS og Marca er han Barca-mand. Lahoz er bare en ringe dommer, kan vi ikke mødes dér?
Blaugrana al vent un crit valent tenim un nom el sap tothom: Barça, Barça, Baaarça!
De fantastiske Barca" har trukket tiden hele første halvleg, men alligevel fløjter dommeren af på sekundet. Imponerende mangel på tilstedeværelse


Det er simpelthen Barcelona der er de onde her? Måske Roma bare skulle stille sin mur ordentlig, så de ikke skal bruge tid på det hver gang
Annonce