Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg håber Peter Sørensen barberer sine øjenbryn af når vi går ind i knockout-fasen.
https://www.youtube.com/watch?v=flLh3CiaoNk
Lortebane, lortetrøjer, lortebold... Kan man ikke lave ordentlig kvalitet længere?
ACF Fiorentina & Leeds United FC
Har Schweiz haft samme problem med trøjerne i deres 2 første kampe, eller hiver franskmændene bare mere i trøjen?


Jeg har svært ved at tro på at franskmændene skulle hive så abnormt meget mere i trøjerne end andre hold. Er nok snarere trøjernes kvalitet som svinger lidt.

edit: Det var ikke sket med en Select bold!
@Redondo69

Jamen hvad er en schweizer egentlig? Thomas Müller er tysker, mens Mesut Özil er tysker med tyrkisk baggrund, hvad er Schweizs udgave af Thomas Müller, altså den her etniske schweizer?
Redondo69 : Det er vel ikke nogen nyhed, men jeg synes godt nok, at det er fesent, at der kun er 3 schweizere, som synger med på nationalmelodien. Jeg håber godt nok ikke, at vi får lignende tilstande her på det danske landshold.

Så kan man diskutere, hvor vigtigt det er at synge med, men det er fedt at høre en masse fans og spillere synge nationalmelodien til de store tuneringer.


Der er masser af schweizere der ikke kan synge med på nationalmelodien - også blandt dem der ikke er kommet fra Albanien. Der er af samme grund et initiativ undervejs, der skal vælge en ny nationalsang til næste år.
💖❤️💖 Big Nev ❤️💖❤️
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ferguson41: Thomas Müller er tysker


Nix. Thomas Müller er fra Bayern.
💖❤️💖 Big Nev ❤️💖❤️
Hvad mener du egentlig?

Jeg synes, at det er fesent, at der kun er 3, som synger med på den schweiziske nationalsang. Pludselig skal jeg så svare på, hvad en etnisk schweizer er. Det er vel fuldstændig ligegyldigt i denne sammenhæng. Man må vel formode, at der er nogen på det hold, som vil vedkende sig, at deres officielle nationalitet er schweizisk.
"Vi er bare ikke bedre"
Jøsses det er en sløj bane.
https://www.youtube.com/watch?v=flLh3CiaoNk
Sagde Frimann lige, at Sagna er god til at slå indlæg!?

Så har man sgu hørt det hele. Bundsolid back, der var en af PL´s bedste i en årrække, hvis ikke den bedste, men stabilt gode indlæg har han sgu aldrig mestret.
"To defeat an enemy you must know them. Not simply their battle tactics, but their history, philosophy, art." - Grand Admiral Thrawn https://www.youtube.com/watch?v=48H34ukFe8g
Endnu en fesen præstation fra franskmændene. Bevares, de har to sejre og skal nok fedte den tredje hjem i aften, men det lever indtil videre godt nok ikke op til de forventninger, jeg havde.
FC Internazionale - Stadio Giuseppe Meazza Triplete Solo Noi
Annonce