1-1 er faktisk et ok resultat for Portugal. Med uafgjort og Island foran bliver man treer og undgår alle favoritterne i den ene halvdel af knockoutfasen.
Snak
ons 22. jun 2016
Nåh, nu rykkede Portugal da forbi Albanien i treerregnskabet.
Er de ikke også foran Tyrkiet?
ons 22. jun 2016
Jo, Sørme, og vist helt lige med Nordirland.
http://media.balls.ie/uploads/2013/10/Tambourine.gif
ons 22. jun 2016
Med uafgjort og Island foran bliver man treer og undgår alle favoritterne i den ene halvdel af knockoutfasen.
Til gengæld vil man komme til at møde Kroatien, som vel nok er det bedst spillende hold ved EM. Ikke optimalt.
ons 22. jun 2016
Selvfølgelig vil det være optimalt at skulle møde et Kroatisk hold, for så derefter have vanvittig "nemme" modstandere indtil en potentiel finale. Og blot fordi Kroatien har spillet glimrende, vil jeg væde med Portugal fortrækker dem fremfor deres Nemesis Tyskland eller Spanien/Italien/Frankrig sågar.
Manchester United & Indianapolis Colts
Deutschland Weltmeister 2014 !!!
ons 22. jun 2016
Ikke optimalt nej, men det er noget bedre end det alternativ som 2. pladsen giver i forhold til at nå langt i hvertfald.
Hvis holdene spekulerer i det kan der måske opstå en noget grotesk situation her i anden halvleg.
Hvis holdene spekulerer i det kan der måske opstå en noget grotesk situation her i anden halvleg.
ons 22. jun 2016
Tror sgu vi skal sige farvel til Portugal.
Brøndby IF-Frankfurt: 5-0
Karlsruhe-Brøndby IF: 0-5
Brøndby IF-fck: 5-0
agf-Brøndby IF: 0-7