Snak

Mere indhold efter annoncen
Du har gode argumenter ;) Jeg ser dog stadig muligheden for en overraskelse større for Middlesbrough end både Cambridge, Brighton og Bolton. Men det kan godt være det er de farvede briller. Til vores fordel kommer kampen midt imellem Citys to kampe mod Chelsea og Arsenal. Så kan det være de aller største stjerner ikke spiller og dem med mindre kampform må træde til. Boro har dog en midtugekamp hjemme mod Cardiff tirsdagen før kampen, så en mindre rotation kan være nødvendig. Jeg glæder mig dog til at se Championships bedste forsvar mod Premier Leagues bedste angreb.

Der må findes et stream. Bliver alle Citys kampe ikke vist i Mellemøsten?
NP er Suppens bedste 6'er!
Evans droppet af Oldham, efter de har fået dødstrusler hvis de signede ham.

Pinligt og sørgeligt, knægten har taget sin straf giv ham dog en chance.
Wise Men Say...
http://www.dr.dk/Sporten…/162731.htm

Jeg ved sgu ikke hvad jeg skal mene. Men hvorfor fanden skal David Cameron blande sig?

Skal han bare tvinges ud på kanten, så han skal sælge junk?
70.000 har skrevet under på han ikke skal skrive under for Oldham, det er alligevel ret vildt når de kun trækker omkring 3000 til hver hjemmebane kamp.

Det er efterhånden langt for langt ude, sagen var tvivlsom nok, men nu dette? Lee Hughes spillede fodbold, selvom han kørte et andet menneske ihjel.
Wise Men Say...
"Evans droppet af Oldham, efter de har fået dødstrusler hvis de signede ham.

Pinligt og sørgeligt, knægten har taget sin straf giv ham dog en chance."

Helt enig.

Men diskussionen er jo kørt helt af sporet. At forsvare mandens ret til at passe sit arbejde, er jo ikke et forsvar for voldtægt, men et forsvar for retsstaten. Man kan være uenig i dommens længde, men at nægte ham at passe sit arbejde, er jo at sætte sig helt uden for alle retsprincippper og i stedet lade folkedomstolen dømme ham. Cameron er i den forbindelse bare en populist, der på usympatisk vis, bruger folkets vrede mod Evans til, at højne sin egen position.

Mere indhold efter annoncen
Annonce
Måske han skulle finde sig et mere low profile arbejde, i stedet for bare at vende tilbage til drømmetilværelsen som prof. fodboldspiller? Jeg tror det er der kæden hopper af hos mange, ikke at han får sig et arbejde, så han kan forsørge sig selv.
Du må godt få et arbejde, men folkedomstolen bestemmer hvilket....fordi du er et kendt ansigt.

Så er det sgu ærgeligt han ikke er ukendt, og hans drømmetilværelse er et job som lagerarbejder.
"Måske han skulle finde sig et mere low profile arbejde, i stedet for bare at vende tilbage til drømmetilværelsen som prof. fodboldspiller? Jeg tror det er der kæden hopper af hos mange, ikke at han får sig et arbejde, så han kan forsørge sig selv."

Hvorfor burde han det? Når han netop er en ret god angriber.
Wise Men Say...
Der er vel andet han er god til?
Tillykke til Cardiff City supportere. Bluebirds er tilbage i blåt fra imorgen. Cardiff koger og de røde(!) lamper skulle være tæt på at være tændte til kampen imod Fulham imorgen.
KROENKE RAUS!
Annonce