Snak

Mere indhold efter annoncen
Verdens bedste liga.

Der er ikke så meget andet at sige om det!
Wise Men Say...
Watford kan bare ikke præstere på hjemmebane mod klubber fra East Anglia. De tabte tilsvarende med 0-3 på Vicarage Rd til Norwich. I det hele taget har The Hornets overvejende set skidt ud mod de direkte konkurrenter i toppen:

Ipswich H 0-1
Wolves A 2-2
Norwich H 0-3
Brentford A 2-1
Bournemouth A 0-2
Wolves H 0-1
Derby H 1-2
Middlesbrough A 1-1
Forest H 2-2
Brentford H 2-1
Bournemouth H 1-1
Norwich A 0-3

Så bortset fra to sejre mod Brentford, har Watford altså ikke hentet tre points mod de øvrige topklubber. Når de ligger så godt som de gør, er det fordi at de sjældent fejler mod hold fra den laveste halvdel af tabellen.
League Two har deres egen Luis Suarez:

http://www.bbc.com/sport…ll/32005492
Første joke med Jeff : https://www.youtube.com/…AqMSbtVbI6A

Helt igennem fantastisk at se Le Tissier grine sådan!
Wise Men Say...
Hvor er trådens Millwall fan henne?


Nu ved jeg ikke om det er mig der hentydes til - jeg er vist mest bare en halvsølle medløber, men jeg påtager mig gerne æren (selvom jeg også nærer sympatier for West Ham). I såfald var han fraværende på daværende tidspunkt, men har nu set højdepunkterne fra Griffin Park. Kan anbefales. Hvis Millwall kan holde den intensitet i League One, skal de nok komme tilbage. Det er måske for tidligt at tale om en forvandling på baggrund af de to kampe under Neil Harris, men det ser da noget bedre ud end Holloways trøstesløse spil.
__________
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Luton allerede bagud efter bare 2 min efter et hjørne, som de ikke fik clearet ordenligt.

Wycombe har store problem pt.
Wise Men Say...
1-1 nu. God start.
Ipswich Town
Vild første halvleg. 2-3 ved pause. Det kunne lige ligne Wycombe kun at få en uafgjort hjem efter at have været fint foran med 1-3.
Lang tid siden jeg har fået set L2 bold, men det er godt nok god underholdning.
[i]Homer Simpson: "Heh Heh, Silly Lisa, vampires are make believe, like elves, gremlins, and eskimoes"[/i]
Målet til 1-3 var faktisk høj klasse af Alfie Mawson.
Annonce