Snak

Mere indhold efter annoncen
Den gamle Millwall helt Steve Morison scorer i sin første kamp efter at være kommet tilbage til klubben. Smukt.
Coventry foran 2-0 mod Wigan.

Det er smukt på flere måder!
Wise Men Say...
Jep, Wigan må hjertens gerne snuppe en nedrykning mere. Det gør de nok ikke, men alligevel...
Brentford fra 0-2 til 2-2 i tillægstiden. Surt for Ipswich.
Blades bagud 0-4 hos Gillingham nu. Velkommen til Nigel Adkins!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
God start for Nigel Adkins i Sheffield United, 4-0 nederlag i Gillingham.
Også en lidt kedelig start for Teddy Sheringhams Stevenage, der tabte 2-0 hjemme til Notts County, der så godt nok er nedrykkere fra League One.
Notts County er nu et godt bud på en oprykker. De har hentet 18 nye ind, og har vel på papiret rækkens stærkeste trup.
Smukt eksempel på fairplay...

https://m.youtube.com/wa…itUDDrRcIkQ


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
2-2 lige nu mellem Burnley og Birmingham. Burnley følger så mange tidligere nedrykkere de seneste år, og gør det vanskeligt for sig selv. Imponerende start af Birmingham dog. Rowett er dog selv skyld i, hvis man kun får et eller ingen point. Han skifter banens bedste, Toral, med nulbonnen David Davis og nu kunne man ikke holde i bolden om den havde et håndtag. Gleeson, som ellers havde en god kamp, er også klasket sammen. Dels af træthed, men også fordi han ikke har Toral til at hjælpe med at trække tempoet ud af kampen, når man er på bolden. Rowett viser at han stadig er lidt våd bag ørene.
Annonce