Snak

Mere indhold efter annoncen
Nej, man må gå ud fra at de har en markant bedre bane i Farum. Om spillet så også bliver markant bedre bliver spændende at se.
Ah, lige i farum, tror jeg ikke vi skal gå ud fra at de har en "markant" bedre bane :-)
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Enig med Alta, det vil undre mig meget, hvis nogen bliver imponerede over deres bane. Det er den eneste superligaklub der ulovligt, ikke har varme i banen. Der har dog godt nok været lidt mindre sne på Sjælland end i Jylland, men tvivler på, at de har en meget bedre bane.
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
ok. men så ska vi jo helt hen til april før vi møder ob på udebane for at komme på græs.
Ove nævnte også et sted at vi skulle bære lidt over med spillerne, da de ikke er vant til at tænke over at de tæmmer bolden, men allerede tænker på deres næste træk, hvilket ikke kan lade sig gøre på de baner som er der i øjeblikket, og derfor ser vi så mange fejltæmninger og langsomt spil. At banen er så ringe har jo også været til vores ulempe hidtil, da vi forsøger at spille lidt "pænere" fodbold end Randers og Herfølge.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja, og det tror jeg da han til dels har ret i. Men hvorvår blir der så lagt et nyt græstæppe? Det vil være en skam at miste den fine placering i ligaen pga en elendig hjemmebane.
Der skal nyt græs på omgående! Det er bestemt en medalje værd!
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
EFB tråden nederst på side 2... Vi må ha gang i debatten.

SIF kan overhale os i dag hvis de vinder over FCM. Krydser fingre for at FCM kører dem over. Sys i hvert fald pt de er et bedre hold, men man kan jo aldrig vide om psycko Raijko laver et par basser.

Gaardsøe ude i to runder. Hvem erstatter ham? Er Kian blevet klar til kamp eller er det Morten vi skal satse på?
Kian er ihvertfald med i truppen, så mon ikke han er forholdsvis klar. Jeg synes Morten C så meget kluntet ud mod Randers, og Gardsøes røde kort var ondsvagt. Tror vi har lavet en fejl ved at sælge Bjork og hente Gaarsøe. Forsvaret har set meget skidt ud de første kampe mod middelmådige angreb, og der Gaardsøe dirigerer ligeså godt som Bjork ser det ud til.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Vigtig kamp i dag ovenpå Silkeborgs smutter i går.

3 point og det ser rigtig godt ud.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce