Redigeretons 14. apr 2010
Hvis det virkelig er tilfældet, hvor siger Gaardsøe så ikke, at han sagde store idiot, pikansjos eller lignede, det er jo ingen som ville blive sure over? Hvorfor så lyve og påstå at han absolut ikke havde sagt et ord til Collins når øjenvidner bekræfter det ikke er tilfældet?
Stop nu, Hausser.
Man kan også provokere ved hårde tacklinger, spark på anklerne osv., og dine øjenvidner er ligeså neutrale som NES og Ove P.
Det er mærkeligt at Gaardsøe ikke udtaler sig specielt meget om sagen, samtidig med at det mærkeligt at når der nu er 7000 tilskuere på stadion, er det kun Herning-Ikast´s direktør og et par bestyrelsesmedlemmer der ser noget. Hvis Gaardsøe også har slået Baba, som formanden har set, er det ligeledes mærkeligt at han ikke siger det til at starte med, ligesom det er mærkeligt at Baba lige pludselig går amok.
At du tror han har sagt det er fint, og at andre ikke tror det er også fint. Fakta er dog at der ingen håndfaste beviser er, og sandheden må derfor stå hen i det uvisse.
Så er den sag vist lukket.
@Repos
Havde du fundet et ordspil, eller kringlet den på andre måder kunne den være sjov, men som den er nu virker den mest naiv og tør, måske endda latterlig.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]