Snak

Mere indhold efter annoncen
Gaardsø har fået dommen, diskusprolaps.
Hvad gør EFB ?
Køber de , eller stoler de på de unge.
De laver forhåbentlig et indkøb! Gaardsøe vil have rigtig godt af lidt konkurrence og for min skyld måtte han også gerne havne på bænken. Forsvaret har efter min mening ikke været stabilt siden han kom til klubben.

Er der meldt en officiel skadesperiode? Jeg er for doven til selv at tjekke det lige nu.

Edit: Det er der ikke..
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
For doven , håber ikke andre er afhængende af dig.
Alta, er det for sent at koble sig på den lille event?

EFB-FCK: 1-1
MOM: Winde
FM: Jannsen
We can´t solve problems by using the same kind of thinking we used when we created them. Albert Einstein
EFB-FCK: 1 - 2
FM: N´doye
MoM: Winde
Mere indhold efter annoncen
Annonce
EfB - FcK 1-2
fm: Vingaard
Mom: Smarason

Vi kan da bruge jv som efb mom ?

Hvis Gaardsøe er ude lang tid SKAL der hentes forstærkning til forsvaret, ellers er sæsonen ødelagt, imo.
1924 EfB
Kim.F, du er med nu. :-)

Absoluthooked, jeg vil kigge på det, hvis BT heller ikke kårer det i den her runde.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Et eller andet sted var det vel et forventeligt nederlag i dag.

Jeg så (heldigvis?) ikke kampen, så jeg kan ikke komme med nogen umiddelbar vurdering af, hvorfor det gik som det gik.

Nu har vi overstået de 2 kampe mod mesterskabsfavoritterne, og det gælder nu en svær udekamp mod SønderjyskE næste weekend. En kamp, der uanset hvordan vi end vender eller drejer den, skal give point.
Y. N. W. A. - #JFT97
Det kan godt være, at nederlaget i dag var forventeligt, men jeg havde i det mindste håbet på, at vi kunne skabe lidt flere chancer end tilfældet var.
75 minutters utroligt ineffektivt spil, garneret med til tid umådeligt dårligt forsvarsspil; og så kom Conboys lykketræffer, og derpå et massivt Esbjerg-pres. Så de sidste 15 minutter var godkendt.
Men hvor er det midterforsvar dog usikkert. Hvis Gaardsøe skal være langtidsskadet eller flexjobber, så bør der altså købes noget rutine til den afdeling. De unge har tydeligvis ikke de kvaliteter, der skal til, i alle tilfælde ikke når modstanderne er OB og FCK.
Mit tip til kampen mod Sønderjysk E.

1-3
fm. Jannsen
mom: Rieks
4800 tilskuere

Tredje gang er jo lykkens gang, så mon ikke jeg rammer plet nu :-).

Kan i øvrigt i en anden tråd se, at FCKs fans blev kritiseret for at råbe under den ene minuts stilhed for Rudi Strittich. Jeg var på stadion, og der var faktisk ro (så meget der nu kan være når næsten 8000 mennesker er samlet). Det forhold gav mig faktisk lyst til at rose FCK-fansene, men den sympati satte nogle idioter over styr i slutningen af kampen. Deres hjernekapacitet må formodes at være på niveau med deres hårpragt.
Og hvorfor ikke skrive det, der hvor emnet debatteres. Fordi debatten er gået over i "jeg er ikke dum, men det er du.."
Efb, Standard Liège, Werder Bremen, Spurs, FC Metz Landshold: België/Belgique/Belgien
Fck var lige en tand bedre. Ove P stillede med Rauschenberg og Høgh centralt og Kian ude på højre backen. En fejl hvis du spørger mig, når man har Nymann siddende på bænken.

Men ja Sønderjyske skal besejres, vi kan ikke blive ved med at have et kompleks mod dem.
1924 EfB
Annonce