Snak

Mere indhold efter annoncen
Undskyld, jeg hørte under en Vejle kamp på TV at Rynell var glad for han kunne blive i Vejle, efter ny aftale mellem EFB og Vejle.
Derfra kommer min bommert.
Mener nu ikke Thorup tager rundt for at se hold vi måske skal møde i næste sæson , og det mener du jo heller ikke , vel.
Mener nu ikke Thorup tager rundt for at se hold vi måske skal møde i næste sæson , og det mener du jo heller ikke , vel.


Hvorfor fanden skulle jeg ikke mene det?

Hvis ikke han forbedreder sig fremadrettet, så er han da en elendig træner. Vi har haft to trænere, Ove P. og Viggo, der uden problemer så 5-6 kampe på en uge, og så flyver du op over, at Thorup, på en friweekend, kører til Vejle og ser to sandsynligt kommende konkurrenter, hvor vi endda har interesser i begge klubbers spillermateriale, Rynell, Markinok, evt. Kielstrup osv.
Ros da Thorup i stedet, fordi han passer sit job i stedet for at lægge hjemme i Hjerting på sofaen!
Det er en ommer, Finte.

Du virker påvirket.
Du kunne jo godt læse at jeg spurgte de øvrige om de havde en ide om hvad han så på. Ikke at han ikke skulle være der.
Du vil gerne strides , det må være anstrengende.
Hvad tror du selv han kunne få ud af kampen, Finte?
Y. N. W. A. - #JFT97
Du virker påvirket.


Det har du ret i, jeg bliver påvirket, når folk spørger åbenlyst idiotisk.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nu er det vel normalt at trænere ser andre kampe, og da der pga. landsholdspausen ikke var superligakampe er det sgu da oplagt at tage Vejle/Kolding mod Herfølge/Køge. Tror jeg ikke vi skal ligge så meget i.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
EFB - FCK : 2 - 1
FM : Grønkjær
MM : Lange
Conboy er blevet klar til Fck kampen, så vi kan stille i stærkeste.
Håber sgu vi kan nakke bare et enkelt, om ikke andet så for spillernes selvtillid!
1924 EfB
Lige en opfordring til at huske, at vores kære fanklub, Blue Knights (tidl. Blue Sharks) fylder 15 år i morgen, d. 1. april, hvor der vil være lidt gratis af både vådt og tørt mellem 16.00-18.00 i EfB-caféen.
EfB - fck 1-1
Fm: Reiks
mm: Karlsen
1924 EfB
Annonce