Snak

Mere indhold efter annoncen
Viggo får Vejle.


Ærgeligt, at vi ikke slap af med Ove, men hvor jeg under Viggo en ny chance. Jeg kan godt forstå, at Ove ikke vil ind i Vejles Titanic.
@ Teleduffe

Er du sikker på, at vi stadig betaler til Ove? Der florerer jo rygter om det, men sådan bør og kan det da ikke være.

Viggo får i hvert fald held og lykke med på vejen fra mig, ved ikke om han stadig har noget at bidrage med, men personligt vil jeg skam ikke have noget imod, hvis han skaber succes med den lokale klub og rykker dem op i suppen.
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
Når Ove selv siger op mener jeg han ophæver sin kontrakt.
Det kan også være han af hensyn til EFB Ove gør sådan, han er jo et ordentlig menneske.
Jeg har selv haft mange ansatte og der har man en opsigelse tid til arbejdsgiver.
Men fodbold er en verden for sig selv.
Er du sikker på, at vi stadig betaler til Ove? Der florerer jo rygter om det, men sådan bør og kan det da ikke være.


Fuldstændig, det er ikke mange dage siden, at jeg mødte ham ude i klubben, og det blev bl.a. også understreget klart i JV, for lidt siden, at Ove fortsat er ansat på fuld løn.
Planen er vidst, at Ove og NES på et tidspunkt skal forhandle om fratrædelse, men Ove er jo, selvom Finte kalder ham et ordentligt menneske, jyde og arbejdsnarkoman, så han bliver ikke sådan at få til at gå på ferie og frasige sig løn. Fuldt forståeligt, synes jeg, og vi kan reelt set også stadig bruge mange af hans kompetancer.
Hele humlen ligger i, at Ove er er ansat med så brede beføjelser, at han, selvom han er fyret som træner, reelt set stadig har en stor position i klubben.
Jeg er overrasket over at han færdes i klubben.
Det lyder som en meget farlig ting , det må virke hæmmende for Thorup.
Eller er jeg gammeldags.
Når en chef skiftes ud med en ny, kan det ikke gå at han stadig færdes på gangene. Kan man det i EFB er klubben meget dristig med sin fremtid.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det lyder som en meget farlig ting , det må virke hæmmende for Thorup.


Ove kommer aldrig, når Thorup og/eller spillerne er tilstede, det er aftalt.

Lort med lort på i Lyngby, det kan desværre blive yderst afgørende i den sidste ende, og nu er vi nok engang pisket til at vinde, på lørdag. HADER HERNING!
Ja, til megen hjælp var Herning sgu ikke i går.
Y. N. W. A. - #JFT97
Nåe ja, og så lige et optimistisk bud:

EfB - Silkeborg 4-0
FM: Smarason
MoM: Rieks
Y. N. W. A. - #JFT97
Når man kikker 3 runder frem. kan Randers lige pludselig være i farezonen.
Vi snupper SIF- BIF .
Jeg drømmer , men det skader vel ikke.
Kan Midtjylland komme i fare ?
Kan Midtjylland komme i fare ?

Ja, i fare for ikke at snuppe 3. pladsen.
Y. N. W. A. - #JFT97
Annonce