Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg kan se, at I vandt med 2-0. Rieks holder vist den gode form med en scoring til 2-0. I bold.dks udgave af artiklen står der dog, at det var Agger, der "viste skarpheden", men jeg tager den officielle sides referat som værende lidt mere pålideligt. Det tegner jo godt for jer, må man da sige. Samtidig viser det jo bare endnu endnu engang, at HB Køge er en joke af et Superligahold.

http://www.efb.dk/nc/all…=2243f1d287
Foretrækker Finte vs duffe; det er til at forstå.

Kommer til at tænke på ferierejser i bil, hvor børnene på bagsædet kommer op at skændes, fordi det bare bliver for kedeligt at vente på, at man er fremme.
Vi har simpelthen for lang en pause, og så kommer konflikterne.

I forhold til duffes tidligere indlæg her i tråden om kamptidspunkter, så er hjemmekampen mod AB vel ret beset, for nu at fluekneppe lidt, fredag d. 13-4.

M.h.t. kampen mod Viborg, så spilles den Grundlovsdag, og der har nationen vel i udgangspunktet fri kl. 12.00. Jeg har - om jeg husker ret - fri hele dagen :-), men jeg er jo også skolelærer, men ikke i Esbjerg Kommune, så jeg ved ikke, hvordan det forholder sig der.

Helt overordnet så vil jeg ikke tillæge kampprogrammet den store betydning som det ser ud nu, i alle tilfælde ikke hvad angår tidspunkt for kick-off. Det forekom mig i efteråret, at der blev flyttet rundt med meget kort varsel afhængig af TV-2 sports ønsker.

Efb, Standard Liège, Werder Bremen, Spurs, FC Metz Landshold: België/Belgique/Belgien
Er der nogle som ved hvordan det gik i dagens kamp mod BIF ?
Vi stillede med flere reserver og tabte 1 - 0 til et profilbesat Brøndby-hold.

Mathias Rosenørn
Davidson Drobo-Ampem – Thomas Gaardsøe – Martin Rauchenberg – Jonas Knudsen
Jakob Ankersen – Morten Karlsen – Steven Somers – Casper Nielsen
Jesper Rasmussen – Kevin Bechmann Timm
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
Spændende hvad forsvar vi stiller med 1.april
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nim spøger i Esbjerg.
Der er en person i EFB som står bag forslaget Nim.
En person med et kolosal ansvar.
Der er en mand ( meget klog og dygtig ) i Esbjerg som gør utrolig meget for byen og sporten bla.EFB som er chokeret over at en EFB mand kan anbefale en mand med roderi i forhold til en anden stor Esbjerg klub.
Penge er åbenbart adgang til EFB uden tanke for at andre som EFB skulle være glade for som har holdt ræven oppe på dem bliver slået over tærerne ved dette tiltag.
Jeg mener stilheden på denne side er pinlig. I siger i holder af klubben men det her er lige godt noget i ikke ser som et muligt ømt punkt.Men det er måske for svært.
Stilhed her på siden er vel meget normalt, når turneringen ligger stille, og man ikke abonnerer på JV.

Hvem eller hvad er Nim?
Y. N. W. A. - #JFT97
Hvis du ikke hvem Nim er og hvad jeg skriver om ved du alt for lidt om EFB til at vi kan debatere klubben EFB.
Det har du helt sikkert ret i, men hvad med at svare alligevel i stedet for at danse udenom. Det er sgu da for tøset.

PS: Jeg abonnerer ikke på JV, og bor på Sjælland - get the point?
Y. N. W. A. - #JFT97
Johnny Nim er blevet opstillet af en EFB mand til Bestyrelsen.
Nim har en retsag kørende med den lokale håndbold klub , hvor han måske mangler at betale 1.2 millioner.Han reddede EFB aktie salg ved at indskyde 5 millioner som sponsor hvor efter de skulle sælge hans forsikringer fra han Fagforening.
Flere lokale stor sponsere mener det er en hån mod dem at han skal i bestyrelsen.
Annonce