Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Noorcap

Nej, den kanal har jeg ikke adgang til. Eller det vil sige, vi får den her i Korsør som prøvekanal i oktober måned, men så er det også slut.

Men de sender vel heller ikke aftenens pokalkamp? ;o)
Y. N. W. A. - #JFT97
Har man canal 9 hvis man har kanal 5? Jeg kan da ikke finde canal 9, men har både kanal 4, 5 og 6.
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Jeg har hørt nogle tale om det, men da jeg var i Esbjerg sidste weekend, kendte mine forældre heller ikke noget til Canal 9.

Jeg har hørt en lille fugl synge om, at det kræver en digitalmodtager-dims for at kunne tage kanalen, og en sådanne ejer mine forældre ikke.
Y. N. W. A. - #JFT97
Jeg har sku da den dersens kvindekanal.. og kanal 5.. Besynderligt nok, har jeg dog ikke canal 9. Og fjolser der vil have mig til at betale ekstra for deres lort, kan tro om. Jeg er slet ikke interesseret i at investere i canal 9. Det er jo bare en opreklameret lortekanal.
"The city looks like hell" 16:33 - fucking wannabe. 1924* Foreningernes hovedstad.
Er du i Esbjerg og ikke har Tv med Digital skal du havde en Digitalboks og gå ind på kanal 99.Så kører Canal 9.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kan du uddybe det Finte? Det er lidt vigtigt man får den inden søndag hehe
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
En alternativ løsning er at skrotte bynettet (Yousee) og så anskaffe sig Boxer, det har jeg selv og det er meget billigere.

Hvis man er til fodbold og ikke vil have alle de der nonsens zapper kanaler, så er Boxer perfekt. Her får man fra november, 18 kanaler incl TV2 Sport og Canal9 for kun dkr 134,- om måneden.

Og TV2 Sport og Canal9 sender 5 ud af 6 superliga kampe live. Det eneste Boxer ikke har er TV3s programmer, men det er kun en kamp om ugen man misser.

;)
EfB = 5xGuld 3xSølv 4xBronze 3xPokaltitel
Umiddelbart vil jeg have svært ved at undvære TV3/3+, da der er en del andet end fodbold, der bliver fordøjet via disse kanaler hver uge, så Boxer er for mig ikke nogen god løsning.
Y. N. W. A. - #JFT97
Så er det mig som ikke har forstået den helt, jeg troede bare at alle hos canal digital havde rettigheder til den kanal, men der er jeg så helt galt på den, kan jeg høre. :-)

Den der boxer, lyder ikke til at være en dårlig handel, for mit vedkomne.
When nothing is right.... Go left [b]Esbjerg fB[/b] Manchester City
Nogen der ved hvor man kan se startopstillingen?
Og evt. en streamer?
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Annonce