Snak

Mere indhold efter annoncen
@ Vestkysten

Det er jo en katastrofe, det du foreslår...Så mister jeg mit eneste point!

Men ok - det ville nok være en fair og driftsikker måde, at gøre det på. Så jeg stemmer også for den ellers indspiste, angste, konfliktforskrækkede parodi på en journalist, Ole Bruun og JV.

Vh.

Adriaanse

Det er jo en katastrofe, det du foreslår...Så mister jeg mit eneste point!


Har mere ondt af Finte ;)


Der er mere end blot point på spil næste kamp:

http://www.tipsbladet.dk…ar-din-klub
EfB 1924
Jeg har tillid til Duffe og Brun`så det stemmer jeg på.
Sponsorene har tit stemt på en spiller som jeg ikke kunne se som den rigtige , Magnus virkede meget stærk i kampen mandag.
Hylden til Pokalen har jeg gemt lidt væk.
Vestkysten

Ord kan også såre - husk det...

Men enig - med lidt held og dygtighed, kan der tjenes mange penge til EfB i weekenden. Og AAB er nok trætte, såh...

Vh.

Adriaanse
Bekræftet: Ingen HH og Knudsen imod AaB - JV.

@Adriaanse - mon ikke de kan klare at spille kamp onsdag og lørdag? Tror ikke vi skal forvente at de er trætte.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Piratfisk

Jo, det burde de kunne klare.

Men uden at jeg ønsker, at deres spillere bliver skadede, eller lignende, så ser man regelmæssigt ved superligaspillere, at de føler sig trætte, overbelastede eller spændt hårdt for, når de skal spille 3 kampe på 8 dage.

Og jeg vil nu mene, at det kan blive en fordel for EfB, hvis kampen bliver tæt og banen er tung.

Vi får se.

Vh.

Adriaanse

Kan du have ret i.

Vi skal i øvrigt håbe på en advarsel til Würtz som ryger i karantæne ved næste gule kort. :-)

Edit: Skal da ellers love for at EfB har været en smule heldige med kampprogrammet. AaB - lørdag, Brøndby - onsdag og Sønderjyske - mandag. Godt med hvil imellem kampene.
Hylden til Pokalen har jeg gemt lidt væk.


Skulle du brænde inde med den, så kan du altid sælge den til FCM. De samler på tomme pokalskabe ;-)
Pokaler er jo ligemeget, så længe man driver en sund, økonomisk ansvarlig virksomhed.. nå nej..
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
Det bliver spændende at se, hvordan et ellers uhyggeligt stærkt AaB-hold kommer ud til kampen på lørdag, efter at de fik en hammer i hovedet i tre minutters overtid i aften?
Kommer der et AaB-hold, der bare fortsætter og vil have revanche, så får vi det fandme svært, men er det lidt småtrætte, ramte på selvtilliden og kan vi komme foran, så er der godt nok rigtig fine muligheder.
Annonce