Snak

Mere indhold efter annoncen
Et FCM mål, og dermed 0 point, som Lukas helt klart må tage på sin kappe. Og så er vi ellers kommet helt ned på jorden igen
Ro på inden alle bliver alt for pesimistiske så kan man altså ikke komme igennem foråret uden at tabe. Synes vi slipper bolden alt for lidt og spiller alt for meget små spil hvor vi smidder bolden væk halvdelen af gangene. Men vi skal altså huske på hvor godt et forår vi har haft. Det er jo ikke fordi vi fuldsændig falder sammen på nogen måde. Håber lidt på at spillerne når at få hvilet nok til næste kamp for ellers kommer det nok til ligne den her kamp meget. og hvorfor synes i agger fik vist han ikke har niveau? Hvis vi kigger på den her kamp så har han vel ligeså højt et niveau som arnor som heller ikke kommer frem til noget fordi vi nærmest ikke kom frem til noget. synes man skal give ham chancen hvor han rent faktisk kan nå at komme ind og vise noget.
Ro på inden alle bliver alt for pesimistiske så kan man altså ikke komme igennem foråret uden at tabe.


Jeg er ikke blevet synderligt mere pessimist, det vil jeg godt understrege, jeg har det, som jeg havde før kampen.
Vi står godt, rigtig godt, i forhold til målet om redning. Vi havde 6 matchbolde, nu er vi stadig 5, men vi skal altså have en af dem, og der advarede og advarer jeg bare om, at folk holder op med at snakke om 5. plads og alt mulig andet, før redningen evt. er i hus.

Med hensyn til Agger, så synes jeg aldrig, at han har haft niveau.
Han mangler fysisk styrke, spilforståelsen er håbløs, og han er slet ikke skarp nok i sine handlinger.
Han minder mig meget om Morten Friis, som bestemt kunne lave mål, men som manglede alt, hvad en Superliga-spiller skal kunne.
Silkeborg - Efb 0-2
MoM: Braithwaite
FM: Braithwaite
Efb, Standard Liège, Werder Bremen, Spurs, FC Metz Landshold: België/Belgique/Belgien
Duffe , lad mig da tro på holdet.
I denne onde verden og med en tøjstativ i spidsen for Danmark må en gammel nisse havde noget at tro på.
Er Jonas ikke lidt farlig i øjeblikket , mener han er total ude af trit lige nu.

SIF-EFB: 1-2
FM : Martin
MOM : Lucas
Mere indhold efter annoncen
Annonce
SIF-EfB: 1-2
FM : HH
MOM : Lucas
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Silkeborg - EfB 1-1
FM: Braithwaite
MoM: J. Ankersen
Y. N. W. A. - #JFT97
Nogen der ved hvornår billetterne til pokalfinalen kommer til salg?
Y. N. W. A. - #JFT97
Nogen der ved hvornår billetterne til pokalfinalen kommer til salg?


Torsdag, formentligt kl. 10 :-)
[b]Esbjerg fB[/b] [i]Pokalmester 2013![/i] Man. City Paris SG
Annonce