Snak

Mere indhold efter annoncen
Viktor Norring kunne være en spændende handel. Har ikke set ham live, men har da hørt gode ting om ham fra det svenske.
Native American Soar like an eagle, sit like a pelican Don’t call us Indians We're more like West Eurasians crossed with Siberians
Niels Frederiksen lader til at have bevaret det gode humør, på trods af mange uafklarede spørgsmål vedrørende truppen. :-)

http://www.e-sporten.dk/…n-n4058.php

Det gør mig lidt mindre nervøs.
@Piratfisk

Enig, jeg er generelt meget positiv over Niels Frederiksen.

@Finte

Så kom Viktor i "kamp".
Stod fastlåst til stregen (- 2 mål)
Åbenbart stor forskel på trænings øvelser og spil til to mål.
Skuffelse, troede han ville være agresiv, men så stiv og ubeslutsom ud.


Helt enig, jeg må erklære mig yderst skuffet over svensskeren.
Han virkede faktisk ikke til at have niveauet til Superligaen overhovedet, og der manglede i den grad autoritet.
Men okay, det er selvfølgelig farligt at bedømme ud fra så lidt.

Emil bedste mand på banen.


Enig igen, og så synes jeg faktisk, at Feisthammel var den næstbedste. Han virker, modsat Noring, rolig og hamrende sikker.
Enig igen, og så synes jeg faktisk, at Feisthammel var den næstbedste. Han virker, modsat Noring, rolig og hamrende sikker.


Det lyder spændende. Feisthammel har også et flot CV. Måske lige et niveau over hvad vi plejer at kunne hente fra udlandet.

Vedr. Noring, så var det sørme godt at klubben insisterede på en prøvetræning. Man må da formode at klubben har set det samme som jer. Medmindre man vurderer at han kan blive bedre igennem træning og kamp.
I JV. udtaler Niels F.at de to prøve spillere nu er sendt hjem som aftalt.
Og man nu bruger de næste to dage på at tænke.
Vandrørende taler om en målmand man har i kikkerten, ikke så god i fødderne men stærk i hænderne. ( ikke Heinze )
Ole Brun var også godt tilfreds med Tyskeren.
Jeg var også imponeret af flere af de helt unge.Tror Niels F.har noget nyt i kampene angående ind og ud.
Højbjerg mener Ole Brun skal på, eller var det omvendt. Stor halvleg lørdag.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tror Niels F.har noget nyt i kampene angående ind og ud.
Du tror altså at Niels vil lave ændringer i startformationen i forhold til sidste sæson? Eller hvad mener du mon med "angående ind og ud"?

Hvilke unge gjorde det godt? Du skriver "unge" uden at nævne navne.
Undskyld uklar tale.
Jeg mener han vil bruge de unge guldkorn som jeg er sikker på han har opdaget under træningen flittig som indskifter.
Jeppe Andersen , Jakop Nielsen, Kristoffersen, Casper Nielsen f.eks.

Mener engang at havde læst på denne tråd at Lyng ikke er hurtig , så skulle vedkommende havde set ham i lørdags sprinte fra f.eks Ankersen.Få nu Lyng på en længere kontrakt.
Okay, tak for det.

Lyng viste sig også rigtig god i de testkampe jeg så i vinters. Især den sidste mod Viborg. Problemet er hans skader. Hvis han kan holde sig fit, kan han let blive et stort aktiv.
Er der en som har været på Vardevej i dag og set om der er dukket en målmand op ?
Var jeg den eneste, der lige måtte nive sig selv i armen, da man så Hadecky på Brøndbys træningsanlæg, med et stort smil på, på DR1?
Annonce