Snak

Mere indhold efter annoncen
5-6 millioner lyder som en fin pris. Markedet bestemmer prisen, og den kan umuligt være højere når det "blot" er klubber som IFK Göteborg, Rosenborg og Kaiserslautern, som viser interesse for Jakob.

Han er altså bare ikke en Superligaprofil som Kian, Peter Ankersen og Braithwaite var det. Han er alt for svingede. Jeg ser ham heller ikke som en top-3 kant i ligaen.

Selv hvis vi henter en superligaprofil på fri transfer


Men vi kommer jo ikke til at hente en Superligaprofil. Hvornår har vi nogensinde gjort det? Mensah er en oplagt afløser, selvom han desværre er skadet for tiden.
Nej , kære ven.
Fik det at vide i aftes.
Håber du kan klare det.
Herre gud. Ti nu stille, finte. Utroligt.
Her har vi den så igen finte.

Du forsøger at fremstå som om du har kilder i EFB, som du er fortrolige med.

Sjovt nok så skriver du om Kaisersluterns interesse 5 minutter efter nyheden bliver lagt på eb.dk.

Alligevel påstår du det var noget du fik at vide i går aftes.

Men du fik det selvfølgelig at vide af NES eller Søren Poulsen der lige sendte dig en fortrolig sms ;o)

Når du så bliver taget i en gang sludder som i går, så skynder du dig lige at sige at det Var Ole Bruun i JV der havde skrevet artiklen om at Ankersen ikke skule spille, men indtil da skulle det jo lyde som det vat insiderviden.

Lad nu være med st fremstå som en klovn. Vi ved allesammen godt at du ikke deler omgangskreds med nogle af beslutningstagerne i EFB.
Nej , selvfølgelig Pirat.
Men jeg fik dig ud af hullerne.
Aviser er fulde af løgn.
Men jeg hørte det sent i aftes at de ville forhandle.
Men skulle lige hjem først.

Det er det med tvangs tanker.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jamen du er i sandhed en helt.
Jeg har altid ret Finte, så spar mig for dit gammelmandsvrøvl.
Y. N. W. A. - #JFT97
Pirat

Men vi kommer jo ikke til at hente en Superligaprofil. Hvornår har vi nogensinde gjort det? Mensah er en oplagt afløser, selvom han desværre er skadet for tiden.

Nu er alt jo relativt, men Hans Henrik Andreasen og Michael Jakobsen, syntes jeg godt kunne gå under denne kategori.

Skulle det lykkededes EFB at hente spillere som Mikkel Thygesen, Stephan Pedersen eller Kasper Poulsen, så vil jeg også kalde det profiler, også selvom Poulsen og Pedersen spiller i første division nu.

Men ja, jeg tror du får ret, mon ikke det bliver Mensah.

Osama Akharraz skulle hentes uanset hvad, hvis det stod til mig. Håber EfB tør.
Dmulgreb

Jeg er helt enig.

Han bliver også ældre og mere moden. Desuden har EFB før vist at de kan håndtere spillere med lidt attitude.
Annonce