Vi gør det godt nok heller ikke nemt for os selv i kampene..
Snak
tors 16. apr 2015
Det er også synd for ham, men forstår ikke hvorfor han skal forsøge noget smart i den situation. Los nu bare ad helvede til når forsvaret er usikkert.
Esbjerg fB
Redigerettors 16. apr 2015
Men hvor har jeg ondt af ham.
I den grad. Han må også have højere forventninger til sig selv, i og med at han er bedre end Peter Ankersen.
Edit: Det er deprimerende at være vidne til. Holdet med Peter Ankersen, Kian Hansen, Jakob Ankersen og Braithwaite kunne udspille FCK i Parken. De er istedet vekslet til kontanter på bankbogen, og middelmådighed på banen.
tors 16. apr 2015
Det værste er, at de penge har fået ben at gå på. Regner med at være i økonomisk krise om et par sæsoner igen..
Esbjerg fB
tors 16. apr 2015
Det værste er, at de penge har fået ben at gå på. Regner med at være i økonomisk krise om et par sæsoner igen
Ah. Egenkapitalen er på 36 millioner kontra 2 millioner i 2012, selvom jeg er klar over at egenkapital ikke nødvendigvis er lig med kolde kontanter. Samtidig skal man dog også huske, at 2015 ligeledes giver overskud.
Fortsætter vi den nuværende kurs, så er de penge, ganske rigtigt, væk om et par sæsoner.
tors 16. apr 2015
Var måske også dårligt formuleret fra min side. Men den nuværende model er jeg bange for resulterer i at vi igen-igen må "skære ind til benet" inden alt for længe.
Esbjerg fB
tors 16. apr 2015
Men den nuværende model er jeg bange for resulterer i at vi igen-igen må "skære ind til benet" inden alt for længe.
Der er vi helt enige. Desværre.
tors 16. apr 2015
Vi har godt nok ikke bolden meget. Det er desværre slet slet ikke aggressivt/skarpt nok..
Esbjerg fB