Snak

Mere indhold efter annoncen
Fed signing.

Han arbejder røven ud af bukserne, og laver da også et mål fra tid til anden. Jeg tror han ville gå godt i spænd med van Buren i vores angreb.

Han er selvfølgelig en smule kontroversiel, men leverpostejstyper har vi i overflod. Spændende skal det blive! Velkommen til Bille.
Brøndby ville ikke, men vi takkede ja, fedt!
Y. N. W. A. - #JFT97
Nu hvor de har hentet Bille, så syntes jeg man skal lade tvivlen komme ham til gode..

27 år, har tidligere spillet på det danske landshold, og har aldrig haft en alvorlig skade. Hvis han så er blevet lidt mere moden med alderen, så syntes jeg faktisk det er et godt køb.

Hvis de så også henter en fighter til midtbanen, og en styrmand til forsvaret, så vil det være klart godkendt.

Og få så lige forlænget med Van Buren, han er ved at udvikle sig til en klasseangriber.
Velkommen til - hmm måske det kan blive godt nok alligevel. (jeg skrev vist katastrofe igår - men man har et standpunkt til man tager et nyt og lige har sovet på det).

Positivt at vi ikke venter til 10 minutter i lukketid. Ondrasek som womble nævnte havde selvfølgelig også været en mulighed. (sammen med alle mulige andre) Synes dog det virker som lidt for dyrt, hvis vi bare har betalt hvad Evian forlangte ved kasse 1.

Det er vel en fordel at Bille er rimelig til de fleste ting en angriber skal kunne, så lad os nu se.
Har lige set praesentationsinterviewet med Bille, paa efbs fanside... Det virker som om det for begge parter er godt matchet, og at det er "SPILLEREN" som efb gerne ville have, samtidig virker Nicki Bille yderst sympatisk i interviewet, og virker til at gide efb, og gide at praestere! Det er sgu dejligt!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg er lidt i et dilemma.
Har svært ved at tro at manden er færdig med politiet.
Men rigtig som Piraten siger , de polerede har vi nok af.
Men kan nogen tæmme ham må det være de sindige som er omkring holdet i EFB og mon ikke HH vil se ham i øjnene og fortælle ham at her er vildskab ok men man er klubbens ansigt.Hvis han skulle træde uden for.
Men troen på et godt fodbold år er selvfølgelig steget.
Og det er vel en vink til kommende emner at man satser.

Næste handel er velkommen.

Jeg sagde velbekomme til BIF.

Men hans chance for at blive et menneske med ro er selvfølgelig bedre i Esbjerg.
Velkommen Bille.
Vi bliver alle ældre og klogere også Nicki Bille, forhåbentlig. Vel det største navn vi nogen sinde har landet og i hans bedste fodbold alder.

Den første spilletrøje med Bille er solgt. Køber sgu også en til junior 1 og 2.

Virker oprigtigt og positiv i det første interview fra EfB s hjemmeside. God attitude - go vindermentalitet. Kan bedre forholde mig til familiesnak end det der overdrevne gude snak som den sidste angriber ikke forsømte nogen lejlighed til at fremføre.

Det bliver godt - det skal det sgu.

Stærk signing. Han er en aggressiv og pågåede angriber som arbejder hårdt. Passer perfekt til den spillestil som NF gerne vil spille.

Han var trods alt 1. angriber under Morten Olsen da Bendtner havde karantæne.

Desuden stort videresalgspotentiale hvis han lykkes i Esbjerg.

Nok det størst navn Esbjerg nogensinde har hentet.

Spændende om han og kæresten Lykke May kan finde sig til rette i Esbjerg. Alligevel forskel på modelkarriere i L.A og New York til Esbjerg -:)
Velkommen til Esbjerg fB, Nicki Bille :)

Jamen, det lyder som et spændende match. Det er bestemt en spiller med personlighed og attitude, og det mangler vi i truppen som Piratfisk og Finte også er inde på. Vildt vi alle kan være enige en gang imellen ;)

Jeg synes bestemt også det er et godt interview med NB, som i andre allerede har nævnt. Lad os håbe det bliver et rigtig godt samarbejde. Lidt en ny Pussi historie, bare med en langt bedre slut :D

T.V.L er redningsmanden!
Flot signing af en "voksen" Bille. Så glem alt om en utilpasset El Pistolero, her er en mand som tydeligt vil noget med sin fremtid. Så trak spillerudvalget den store kanin op af hatten, men man har jo nok også været presset til at komme med en sådan.
EfB.
Annonce