Snak

Mere indhold efter annoncen
Lange havde ikke passionen da han spillede for jer.


Hahaha! Wow.. du ved jo intet.

Mand stod og tudbrølede foran kurven til sin sidste hjemmekamp - og havde endda fået fremstillet en t-shirt med teksten "på gensyn Esbjerg". Hvis der er noget Lange har passion for - så er det netop EfB og Esbjerg. :-)
@Jerikov
Lange har altid været en kæmpe yndling i EFB, og en af mine favorit spillere da han spillede her da han spillede her. Det kunne også bl.a. ses med at han ikke skiftede da vi rykkede ned i 1.division.
Men skarp har gutten aldrig været, han har jo heller ikke fået sit første mål endnu i AGF. Men passion, det har han altid haft for Esbjerg, han har, som Piratfisk har skrevet ovenover sagt at dette ikke er et farvel, men et på gensyn. Han har altid taget sig tid til at skrive autografer, han var bl.a. til Esbjerg´s første kamp mod FCN, og været en kæmpe personlighed i EFB. Lange er ikke en målscorer, han er en fighter. Van the man derimod, er en rigtig topscorer type.
Esbjerg forenede Boldklubber <3 Har sympati for Real Madrid C.F Aston Villa F.C
Jerikov:

Du ved godt, at det her er efb tråden?

efb tråden.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Det var lykkens gråd.
Og bag på hans t-shirt stod der "NOT"

Jeg talte selv med ham i lørdags. På Jægerhytten.

"Var det ikke pinligt at tabe 1-5 til sin gamle klub?"
- " Nej...nejnejnej...det var pinligt, at de stadig troede jeg elskede dem. Jeg ville bare hjem til Århus"

Nogenlunde sådan lød det.
God knows that he won´t arrive
@ Jerikov

Lange havde så meget passion i Esbjerg, at han i ulige uger lå nedkølet hos Vestfrost, fra tirsdag til fredag.

Vh.

Adriaanse
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Halil.

Hvad er problemet ?

Bare den korte version.
God knows that he won´t arrive
Det squ altid pinligt at tabe 1-5 til nogen uanset klub eller tilhørsforhold. Så den historie må du længere ud på landet med. At du ikke kan klare at gutten stadig har følelser for sin tidligere klub viser mere om dig end om ham eller os det er bare mangel på samme.
Esbjerg forenede Boldklubber <3 Har sympati for Real Madrid C.F Aston Villa F.C
Man skal bære over med folk, hvis yndlingshold lige har fået klø 1-5. Den slags er ret uligevægtige og ved ikke helt hvis de siger.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Skjold, det ser mere ud som om at fans af et hold som lige har vundet 5-1 er uligevægtige.

Van the man ? Nu slapper I af. I har vundet et par kampe i Klumpeligaen og noget gammelt blik i maj i Parken.

I skal bare holde van Morrison ude af det her.

Er det forstået ?
God knows that he won´t arrive
moderator
"Halil.

Hvad er problemet ?

Bare den korte version. "

Prøv at læse den gamle tråd.
Dette er en signatur.
Annonce