Snak

Mere indhold efter annoncen
Bliver kampen seriøst først spillet klokken 20.30 i dag?

Hvorfor det sene kamptidspunkt?
Snefnuggene smelter i varmen, og gud hvor er det godt!!!
Kampen bliver først spillet der fordi det rigtigt var en fredag eller lørdags kamp, og så blev den flyttet for at hjælpe FCM så de har en ekstra hviledag til på torsdag.

God kamp til dem der tager ud og ser den, må desværre tage den på sofaen.

Hvis du læser med herinde, så vil jeg godt sende dig en undskyldning for de to svinere jeg fik sendt afsted for nogle dage siden. Uden at sige alt for meget, så var det bare nogle lorte dage på alle tænkelige måder, derfor skulle jeg åbenbart lige af med noget galde..

Det beklager jeg, og håber på din forståelse. God weekend.


@EfB 1924

Det er helt iorden, jeg bærer ikke nag :D Og god weekend til dig også, eller hvad der er tilbage af den i hvertfald :D God kamp iaften, jeg er desværre "stuck at work" så jeg må tage den på telefonen
EUROPA! HER KOMMER VI! POKALMESTRE ANNO 2013! EfB - Saint-Etienne 4-3 (fedeste stemning jeg nogensinde har oplevet på stadion) Samlet vinder af Onstadcuppen 14/15 D.B.R og EfBFan
Så slog Viborg lige Randers.

Håber at også vores ledelse kan se, at Superligaen bliver tæt i år.

Med cirka en uge tilbage af transfervinduet skal der til at ske noget.

Personligt håber jeg på en midterforsvarer, og en central midtbane.
Ikke at det er nogen nyhed, men hold da op, hvor ser vores trup bare svag ud.

Beklager at jeg lige tager sorgerne på forskud. God kamp.

Edit: Det er bare ikke liganiveau - af hverken Michael Jacobsen eller Casper Nielsen.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvad fanden er det for en komplet idiotisk aflevering han smider ned til MJ der?! Ganske enkelt for dumt!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Jamen for helvede, det lå jo bare i luften at det skulle gå galt.

Pisse ringe forsvar, og nu har det stået på i over et år.

Vanvitigt at vi ikke har fået en mand ind til forsvaret endnu..
Womble: Den kan man ikke tørre af på forsvaret. Det er Billes elendige aflevering, der udløser det mål.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Ja det var en lorte aflevering, men da også gennemført elendigt af MJ. Han gør jo det eneste han ikke skal gøre.
@ skjold

Enig i at det er en ringe aflevering fra Bille, men Jakobsen kan da bare høvle den ud på tribunen.
Annonce