Snak

Mere indhold efter annoncen
Sikke meget eksponering til EFB i dag.

En masse artikler på tipsbladet, bold.dk, EB og BT i dag. JP har desuden 2 hele sider om Esbjerg i dag med forkus på den genopretning klubben har været igennem de seneste 2 år. Samtidig med at sportsredaktøren har en leder om EFB.

Desuden kommer en masse tidligere Esbjerg spillere og overvære kampen i aften i Liege herunder Jesper Jørgensen, Søren Rieks og Kevin Conboy.

Gode tider for EFB. Ufattelig hvis man ikke snart kan finde en ny hovedsponsor som vil ligge en masse penge -:)
"Glem FCK - vi er kongerne af Europa" på EB

http://ekstrabladet.dk/s…2101905.ece

K*ft de hyler på Nationen - helt morsomt at læse
Danmark: EfB siden midt 70'erne England: Liverpool siden start 70'erne Tyskland: Bayern München siden slut 80'erne Spanien: Sevilla siden 00'erne Italien: ingen - de spiller ALLE kedelig fodbold
Uanset hvem man holder med, så er det lækkert at se dankse hold ude i europa. Gør os nu stolte EFB !!!! Jeg tipper en 2-2 :)
"plast bøjer sig ikke for passion. sådan er det bare!"
Har EfB ikke allerede gjort DK stolte?

Man kan vel dårligt forvente at EfB tager point fra et hold der har prøvet europa masser af gange. Point er en kæmpe bonus oveni de allerede super flotte resultater.
Så nu Esbjerg har nået gruppespillet, skal de bare lægge sig fladt ned ? Du ved jo godt hvad jeg mener piratfisk... Jeg er rørende enig, i at det er den største danske præstation i år, at Esbjerg slog ASSE(I begge kampe!!) - Men nu har man ikke lov til at håbe på mere ? Jeg tror godt Esbjerg kan gå videre fra den her gruppe. Når nu alle andre danske hold har fejlet, så må man hænge sin hat på at esbjerg præsterer over evne, og det har de allerede gjort. mere af det tak !
"plast bøjer sig ikke for passion. sådan er det bare!"
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Tager man Aalborg, Viborg og Randers kampene ud af beregningen, så er vi også ubesejret ..
[i]Was speaking to this 13 year old girl on facebook when she said to me \"I am an undercover cop\" I thought wow... a job like that at her age! [/i]
S. Liege 1-1 EfB
FM: Van Buren
MoM: J. Ankersen
"Esbjerg skal møde verdens mest formstærke hold"
AF SØREN LISSNER

Men det er langt fra givet, at Standard Liege møder op i stærkeste opstilling, vurderer fodboldekspert.


http://jyllands-posten.d…aerke-hold/
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Jeg opdagede lige at det kør lidt underligt i maven.
Ikke sygdom, men uro.
Det er ikke sket før til kamp, heller ikke til pokal finale.
Kampen må være vigtig for mig.
Held og lykke i aften, drenge! Håber I får point med hjem fra Belgien!
Annonce