Snak

Mere indhold efter annoncen
Kristensen mister bolden og begår et dumt frispark, men der ér heller ingen grund til st kaste et indkast på egen bane direkte i hovedet på en modstander?
Ja ja, træerne vokser ikke ind i himlen for EfB. Gal hvor er de dog også passive ved Silkeborgs 1-0 mål
Manner jeg håber de tager Kristensen ud i pausen.. Koster mål og sejler både hjørnespark ud i ingenting..
Dumme fejl, men også en lidt hård skæbne her i første halvleg.

Det bliver svært at komme tilbage, men så er SIF heller ikke bedre. 2 flotte mål, må man dog sige.
Det er ikke kløgtigt af Kristensen, men med tanke på linien i resten af kampen er det sgu også svært at regne ud, at Helenius skal røres så lidt for det giver frispark.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hold da helt op hvor er vi ringe. Silkeborg har jo ikke engang spillet godt

Det eneste positive er, at vi ikke kan være hægtet af i forhold til nedrykning pga den nye struktur.

Mon ikke vi kommer til at se Jesper Lauridsen og Ryan Laursen starte inde næste gang?
Jeg ser ihvertfald frem til den udrensning der kommer til vinter. Det "lidt" bekymrende er dog, at langt de fleste af dem der skal væk ikke engang spiller idag.

Vi har så sandelig brug for noget nyt energi til det hold. Det er simpelthen så frustrerende som fan, at man skal være vidne til de igen og igen ikke kommer ud til kampen og mangler energi.
Esbjerg er virkelig det eneste hold SIF kan slå i Superligaen med det niveau de viser i dag..
Så siger det vel også bare alt om os, hvis vi kan tabe til Silkeborg en dag som idag.
For helvede mand.. Tag jer nu sammen EfB!
Annonce