Snak

Mere indhold efter annoncen
Enig, Womble.

Ted har også været meget tydelig omkring, at vi skal bruge spillere der vil projektet. Jeppe Andersen vil tydeligvis noget andet end EfB og er mentalt videre, så vi skal ikke satse på ham - blot spildt arbejde for vores vedkommende.

Så hellere give talenterne spilletid eller en af de nye der bliver hentet ind. Desuden er vores midtbane med Palsson og JJ fuldgod.
Hvad har Jeppe Andersen sagt siden den vilde debat??

Er i øvrigt enig i at EFB bør skille sig af med ham hurtigst muligt. Ikke værd at bygge videre på
Hvad har Jeppe Andersen sagt siden den vilde debat??


Ikke noget videre odiøst, men han bliver ved med at snakke sig selv væk fra klubben allerede. Det er ret tydeligt i de seneste mange interviews, at han allerede er videre fra klubben rent mentalt.

Den sidste del er vi enig i.
Hvorfor blev den artikel pillet ned igen? Jeppe Andersen udtalte vel blot, at han fandt Brøndby interessant men at han ikke havde hørt noget konkret? Underligt..

Edit: Han sagde godt nok også at Brøndby havde nogle fede fans. Ahem, tak for lort Jeppe :p
EfB
Tænk hvis Jeppe havde udtalt :

Jeg vil helst være med til at EFB redder sig i ligaen , så kan jeg tage glad videre.
Det var EFB som troede på mig.

Så havde han stået stærkt selv om det ville blive et januar salg.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Selvfølgelig er det bedste, at han skifter i dette vindue. Jeg kommer heller ikke til at savne ham.

Men hvorfor vil i have ham på bænken, såfremt han stadig er i EfB når transfervinduet lukker? Han er stadig vores bedste højrefløj. Og hvorfor lige på bænken? Så anerkender vi jo alligevel, at der kunne blive brug for ham.

Når vi går ind i transfervinduets sidste uge, synes jeg bare man skulle forsøge at ophæve kontrakten, hvis han endnu ikke er skiftet. Vi havde alligevel ikke fået ret meget for ham og vi kan spare hans løn.
Kornflex

Delcitat:
"Han er stadig vores bedste højrefløj"

Ja,engang imellem.
Jeg vil helst være med til at EFB redder sig i ligaen , så kan jeg tage glad videre.
Det var EFB som troede på mig.


Det er præcis den indstilling jeg savner. Havde han haft den, så var jeg langt mere villig til at lade ham spille i foråret, men han viser desværre kun "mig, mig, mig" attituden ser det ud til.

Og det er fandme trættende som fan. Fair nok at ønske luftforandring, men glem ikke hvem der gav dig chancen på øverste niveau. Det ser ud til at blive taget for givet.
Hvis Ryan havde ligeså kort tid til udløb er jeg sikker på han havde haft samme indstilling.
Men Ryan er nød til at havde et godt forhold til EFB da han har kontrakt helt til 2019.
Jeg så gerne Ryan , Jeppe , Casper , Mensha og Højbjerg smutte nu.
Så var der plads til en ny trup.
Ingen af dem kommer på hold de næste fem kampe.
Nye spillere .
Nyt publikum.

Træning onsdag.
Den nuværende kritik af Højbjerg er lige i overkanten... han er stadig meget ung - så hvorfor smide ham på porten nu? Tvivler på vi kan erstatte hans talent fra egne rækker... Selv med den/de gode unge keepere der venter bag ham..
"Tony Martial came from France. "English press said he had no chance. "50 million down the drain. "As Tony Martial scores again!"
Annonce