Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg kommer simpelthen aldrig til at elske de der selvlysende udebanetrøjer vi spiller i. De er hæslige, glæder mig til de (forhåbentligt) er skiftet ud i næste sæson.
De er afskyelige. Jeg mindes at vi havde nogle i orange, som var næsten lige sp grimme.
Nå, det er vores mindste problem for tiden.
Budu, ligesom sidste kamp, fatter ikke hvordan man gøre sine modspillere gode! Lidt ærgerligt når han nu er ok til at holde i den.
"Tony Martial came from France. "English press said he had no chance. "50 million down the drain. "As Tony Martial scores again!"
En første halvleg meget på det jævne, hvor vi vel egentligt skulle have været foran på den fremragende kontra, hvor Budu brænder.

Begge hold har været sådan lidt påpasselige. Vi skal bruge et mål i anden halvleg, da vi ikke kan leve med uafgjort.
Selvfoelgelig kan esbjerg bruge uafgjort ude mod OB.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vi har godt nok ikke være heldige med Morten Krogh ( rødt Mabil / gult spelmann )Han står tæt på og dømmer ikke til at starte med, så begynder tilskuere og spillere at brokke sig og så dømmer han. Hovedrystende.
Esbjerg fB
Ses i 1.div
Jesper Jørgensen tænder totalt af på Jens Letort, Højbjerg sejler rundt, Jesper Lauridsen sparker forbi bolden, Søder ligner en der ikke gider. Nu er der 7 point op til stregen. Ja vi ses i 1 div. Nu skal der sgu ses hockey.
Esbjerg fB
Er der straffe der? Synes den er svær. Men anyway, det er godt nok op ad bakke.

Er der straffe der?


Ja, det synes jeg. Han har ikke specielt godt fat, men han holder til gengæld alt alt for længe til, at der ikke kan være straffe. Som jeg husker situationen får OB-spilleren strakt armene for at markere at han bliver holdt og selv der fastholder Katsikas sit tag i ham.
Annonce