Snak

Mere indhold efter annoncen
Hagelskjær er bare elendig og ikke god nok til Superliga fodbold.

Hvilsom skal også scorer på hans to kæmpe chancer. Dreyer desværre også for ubeslutsom i en helt afgørende situation, hvor han kunne spille Hvilsom fri.
Tjah, så er vi lidt mere end halvvejs mod det, der har været uundgåeligt hele sæsonen.
Y. N. W. A. - #JFT97
Tjo, og så alligevel. Horsens har som de eneste forsøgt at være endnu mere elendige end os. Mage til betonfodbold skal man lede længe efter - måske én af årsagerne til at de ikke har tilskuere på deres hjemmebane.. Men jaja de kan måske vinde på det igen.
Esbjerg fB
Ja det er satme trist for fodbolden hvis ACH bliver oppe. Siger en tilhænger af et hold der ved Gud heller ikke har vist berusende fodbold i denne sæson.

Men det er jo på den anden side vanskeligt at bebrejde et hold, at det spiller med de midler, det nu engang har. Det gør alle, også Horsens.
OB siden ... altid Liverpool FC siden ... altid Saints, 49ers Liverpool Football Klopp
Men det er jo på den anden side vanskeligt at bebrejde et hold, at det spiller med de midler, det nu engang har. Det gør alle, også Horsens.


Det synes jeg ikke engang der er en undskyldning i Horsens´ tilfælde. De kunne sagtens spille "bedre" fodbold end det de gør, de har spillerne til at spille mere offensivt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvilsom burde have scoret hattrick med hovedet på nuværende tidspunkt..
Esbjerg fB
Enig. Voldsomt så uskarp han har været.
Angrib nu for fanden! Den der henholdende taktik er simpelthen så åndssvag, vi skal have scoret et mål mere. Det en ommer Lungi!
Enig! Horsens er ikke en trussel så længe man spiller lidt offensiv fodbold. At falde tilbage til eget felt er en falliterklæring og guf for et hold som Horsens..
Esbjerg fB
Mabil har også været forfærdeligt ringe. Han kan nogle ting på en fodboldbane, men han er bare ikke en intelligent fodboldspiller, selvom det kan lyde lidt hårdt.
Annonce