Snak

Mere indhold efter annoncen
Dreyer "kan" være den som får regnskab mod nul.

Han er ikke for lille eller let.
Svær at vælte , der er set mange gode angribere i den størrelse.

Hvad siger i til Viborg nederlag ?
Er det som om lykken er med os ?
Jeg ved nu ikke, om jeg tror det, men der blev spurgt, om der er nogen rygter med Dreyer og FCM. Jeg skrev så blot hvad jeg har hørt, fra 2 forskellige kilder.

Jeg håber bare, at vi rykker op, så vi ikke finder ud af, om rygtet er sandt.


enig. hvor ville det bare være fedt at komme op igen med det samme. en førsteplads, så vi ikke skal ud og spille to nerve ødelæggnde kvalkampe ville være perfekt.
Viborg smider 3 og Vendsyssel smider 2 point.

Så skal vi ´bare´ have noget stabilitet...
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Så satte Vendsyssel også point til.

vinder vi den kamp vi nu har i hånden, så er vi nummer et. vild udvikling.
Ja, ret vildt, men fantastisk.

Ærgerligt, at Vendsyssel "som sædvanligt" fik et heldigt mål. Ret utroligt egentligt, hvor meget stolpe ind, de har.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Enig. Helt og aldeles en vild og bemærkelsesværdig udvikling... mon ikke også det er sidste chance, vi får.
Fish
mon ikke også det er sidste chance, vi får.


Er denne kommentar ikke ved at være lidt slidt ?
På søndag slår vi Thisted og så er vi i spidsen
Så er der 7 kampe tilbage.

Mød op på stadion
Kunne være fedt hvis folk begyndte at komme på stadion igen. Ned og støtte de lokale helte! For det er de.
Og om 6 kampe når vi ligger Nr 1, og har sikret oprykning ved brug af en hel flok hjemmegroede talenter, så skal folk fandme komme og bakke op om klubben, og spillerne.
Havde i øvrigt heller aldrig troet jeg skulle se halvdelen af stadion stå op og klappe af spillerne og synge "op og stå", i mens den anden halvdel blev sidende på deres flade røv og ligende nogle der havde set en o-3 kamp.. det var altså en 5-2 sejr med flotte mål og hattrick :-)
Hmm... hvad mon der vil ske, hvis Lammers bænker Petre til fordel for Yakovenko på søndag. Det kunne meget vel ske, ikke?
Annonce