Snak

Mere indhold efter annoncen
Vejledning?

Det begynder jo at blive ret indviklet, hvis spillerne skal kunne se forskel på offside og vejledning på de få sekunder de har.

FalconLFC

Gå nu ind i Liverpool tråden og snak om Suarez, du bringer intet nyt til snakken her.
Wise Men Say...
Jeg kan godt se hvad du mener, men jeg citer hvad Kenn siger og regler er jo regler. Man spiller til dommeren har fløjtet. Jeg har stadig den faste tro om at det ikke havde betydet meget om han havde haft flaget oppe eller ej, da Mick var løbet afsted og det er faktisk kun dem som er uden for rækkevide af Mick der stopper med at spille. Dem der skal dække Martin B. og HHA af og målmanden spiller stadig aktivt
Esbjerg forenede Boldklubber <3 Har sympati for Real Madrid C.F Aston Villa F.C
Fantastisk sejr! Næsten hele holdet kunne have været kåret til kampens spiller. Efter en lidt sløv 1. halvleg leverede vi en næsten perfekt præstation i 2. halvleg. Jeg håber at vi også kan komme tæt på det niveau i de kommende kampe.

Indskiftningerne gjorde ikke at vi gik ned i tempo som mod FCN. Specielt Jeppe Andersen deltog godt i spillet.

Når det kommer til det "kontroversielle" mål kan den diskussion vist lukkes med denne udtalelse fra Kenn Hansen som nok er Danmarks bedste dommer lige i øjeblikket: http://www.tv3sport.dk/f…/video/3477
Jeg siger heller ikke AGF spillerne skal stoppe op, alle ved man skal give den fuld gas endtil man høre dommeren. Jeg finder det bare morsomt at dommeren forsvare sig med, at det er en vejledning fra liniedommeren.

Wise Men Say...
Fuck hvor er det fedt at være Esbjerg fan for tiden, smukt smukt smukt fodbold
EUROPA! HER KOMMER VI! POKALMESTRE ANNO 2013! EfB - Saint-Etienne 4-3 (fedeste stemning jeg nogensinde har oplevet på stadion) Samlet vinder af Onstadcuppen 14/15 D.B.R og EfBFan
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Goikoetxea

Gå nu i seng og tud, du er jo uden for pædagogisk rækkevidde.
EfB - de rigtige striber på den rigtige vestegn!!!
MrHeX

Der fik du sat mig på plads, du må være glad for det er på mandag du skal starte i folkeskolen igen.
Wise Men Say...
Goikoetxea:

Jeg skal nok fise tilbage til Liverpooltråden og diskutere Suarez, og det er meget muligt, at jeg ikke bringer noget nyt, men jeg bliver alligevel nødt til at få forklaret, hvorfor du synes, at det er morsomt at dommeren forsvarer sig med, at det er en vejledning fra liniedommeren?

Kender du ikke fodboldreglerne?
Nej, åbenbart ikke godt nok.

Jeg har aldrig hørt om liniedommeren vinker for at fortælle dommeren, at der ikke er offside.

Har du selv det?
Wise Men Say...
Det gjorde han jo så heller ikke, men jeg gider ikke mere i dag. Det fører åbenbart ikke til noget.

Hav en god aften
Annonce