Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu ved jeg ikke om han er gift, men det kunne måske være en af dem med en kone der ikke vil til vestkysten!?
Blackburn EFB
og hvorfor er det ikke EFB der går efter ham???

Hvor ved du fra, at EfB ikke er gået efter ham?
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Kan ikke se hvorfor han ikke skulle været signet endnu, hvis der havde været dialog. Samtidig må Esbjerg også være interessant, da der tilsynladene ikke er andre "interessante" der er interesseret, efter som han stadig er ledig.
Husk på at spilleren har haft mulighed for at forhandle frit med andre klubber de sidste 8 mdr.


Men nej jeg ved selvfølgelig ikke med sikkerhed.
Kan ikke se hvorfor han ikke skulle været signet endnu, hvis der havde været dialog.

Hvad hvis han forlanger 2 mio. i sign-on og 3 mio. om året i løn?
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Er det noget du ved han har bedt om?
Både ham og hans agent, ved godt hvad en spiller i hans position er værd, oftest vil de også gå under deres værdi for at få gang i karrieren igen. Men nej, han kunne måske forlange €30m om året.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er det noget du ved han har bedt om?

Næh, men det gør du heller ikke. Hvilket bare viser, hvor naive dine indlæg er.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Er det naiv at tro at EFB ikke har været i kontakt med Toutouh???

Jeg vil rettere mene at det er mere eller mindre stupid at tro at han vil forlange 3 mio om året i den position han befinder sig i.
Det her er naivt!

Kan ikke se hvorfor han ikke skulle været signet endnu, hvis der havde været dialog.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Tja men også en lidt ligegyldig debat.

Det bliver til gengæld en top-spændende fredag, hvor vi skal have nogle stykker ind. Marokkaneren ser spændende ud, men virker også som et urealistisk højt niveau at hente fra.

Toutouh tror jeg sgu ikke rigtig på, men jeg ser egentlig også hellere nogle typer med mere fart og målfarlighed. Og som er lidt tættere på kampformen.

JVs fem bud er tæt på latterlige. Fellah? Seriøst? Virker helt sort. Lucas Jensen derimod synes jeg er en spændende spiller, men ham skal vi jo købe fri for nogle millioner, så det sker nok ikke. Samme med Kadrii, hvor skadeshistorikken også skræmmer. Vi er ikke førstevælger på hverken Kadrii eller Toutouh. Mit bud er, at man kigger helt andre steder.

Spændende også om nogen bliver solgt. Der var lidt snak om interesse for Oti og så er der jo også nogle andre interessante emner i truppen - Lungi, Anyembe. Det sker nok ikke, mens man kan håbe vi kan slippe af med Hagelskjær og McGrath, der ikke har nogen fremtid i klubben efter min mening.
Det der også kan blive spændende nu, er at Brøndby og FCM har alt for store trupper, nu hvor Europa glippede.

Måske er der noget at hente der?

I morgen bliver det spændende.
Annonce