I vinters var Brian Knudsen ude og sige, at man foreventede et regnsakab for 2019 i nul. Så jo, det må næsten enden med et plus, selv om vi ender med ikke at sælge nogle spillere. Gør vi alligevel det, vil vi komme ud med et pænt plus, og kan høvle lidt af gælden :)
Enig, det var også det jeg hentydede til. Jeg forventer personligt ikke noget vildt fra os på transfermarkedet, det bliver leje eller spillere vi kan hente nærmest transferfrie.
Men med det højest overraskende resultat her i 2019 ift placering og TV-penge så forventer jeg da, at vi igen kommer ud med overskud når året går på hæld. Hvis vi så samtidig kan få barberet gælden ned og genrejst egenkapitalen en smule vil det være dejligt.