Snak

Mere indhold efter annoncen
@analytiker

Det er et godt bud og jeg vil ikke være utilfreds hvis det sker.
Tror også på Lars Olsen - og tror også han vil være den rigtige.

Hvert fald i en periode. Trænere har kort levetid, så den næste træner har vel et år eller to at se frem til i EfB.
Det er faktisk helt normalt.

Jeg ville ønske vi kunne finde en træner som kunne blive i klubben i mange år, som den norske fjeldabe i FCK, eller Ferguson i man C, men nej, vi må leve med at skifte træner mindst hvert andet år.

Min absolutte drømmetræner er dog klart at få Jess Thorup tilbage ...
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Så slog Horsens Hobro, og har i de næste kampe Lyngby og EfB ude.

Nu kommer der to kampe hvor man ikke kan forvente at få point (FCK og FCM) herefter kommer der to kampe, hvor der virkelig kan tales om nøglekampe. Horsens hjemme og Silkeborg ude. Seks eller fire point, så lever EfB stadig, under tre, så bliver EfB isoleret i bunden.

Der skal en ny træner ind inden kampene mod Horsens og Silkeborg. Venter man til Januar, så kan det sagtens tænkes at situationen er så håbløs, at den træner der skal findes til den tid, skal kunne se sig selv bygge et nyt hold op I første division, uden specielt mange midler.

Rykker klubben ned i år så tror jeg man er færdig på alle leder og kanter, være det på interesse/tilskuerfronten, sponsorer, økonomi osv.

Kort sagt skal vi nok forvente at blive det nye Vejle eller Viborg hvis vi rykker ned igen.
Nå, optakten er i gang, og en halv time gået, og kun FCK, FCK, FCK ... suk. Ikke et ord om EfB, selv om vi faktisk vandt sidst vi mødte dem.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
EfB 1924
Kort sagt skal vi nok forvente at blive det nye Vejle eller Viborg hvis vi rykker ned igen.

Enig, og selv om ingen kan ønske sig at klubben bliver købt af folk fra Kina og Moldova, så har det løftet Vejle, der var i samme situation, hvor det var de samme folk der havde kørt Vejle i årevis.
0-1. Som forventet.
Y. N. W. A. - #JFT97
Modstanderen scorer efter en foræring igen, og efter vi igen brænder kæmpe chancer.
Århus kampen om igen, og hvor Silkeborg selvfølgelig lige har vundet.
Jeg HADER fodbold-livet lige nu. Jeg HADER det!!
God organisation, men kvaliteten i begge felter er decideret ringe.
Esbjerg fB
Igen er Højbjerg skurken. Den bold burde han holde eller vifte til hjørne.
Annonce