Snak

Mere indhold efter annoncen
Det blev ikke den kamp, der lukkede munden på Hyballas kritikere. Det betyder ikke, at han er håbløs, men havde de vundet 5-0, så ville hans tilhængere da bruge det. Hvad tænker de om den gang hø, vi så i dag?
Det blev ikke den kamp, der lukkede munden på Hyballas kritikere. Det betyder ikke, at han er håbløs, men havde de vundet 5-0, så ville hans tilhængere da bruge det. Hvad tænker de om den gang hø, vi så i dag?


Ja, hidtil er der lidt stille!
Jeg tænker at det var vanskelige forhold

Vores planlagte forsvar og bjarnason sygemeldes kort før kamp.

Nyt system og tvunget til at bruge spillere der ikke normalt ville have været i startelveren.

Helt ærligt så var det ikke særlig godt.

Men heldigvis er der flere træninger før næste kamp
EFB og det danske landshold - resten er ligegyldigt
Det var faktisk ret skidt ...
Vore angribere satte ikke en fod rigtigt, og opspillet fungerede ikke. Strunck spillede bagud, og Lasha fremad, det skulle være omvendt.
Lasha så dog god ud, Larsen og Strunck ligeså.
Men uha hvor vi savner angribere. Men med så mange syge, er det nok noget godt kampen blev aflyst.

Bliver den så spillet om, eller spiller man bare 2. Halvleg?
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Vil tro 2 halvleg skal spilles .
Mere indhold efter annoncen
Annonce
fish du tager udpluk fra Larsens udtalelser, som det passer dig.

Larsen udtaler også at der vil være udsving, og at de fortsat ikke er helt på plads.


Der var flere tordenbrag over stadion og et af dem var meget højlydt. Jeg forstår ikke, at der kan være nogen der ikke hørte det.



Vi burde have spillet en meget bedre kamp, men lad os nu lige huske, at vi mangler flere nøglespillere i kampen.
Derudover skal vi også huske, at det tager mere end en måned at få en ny spillestil på rygraden. Især når vi løbende får tilført spillere.

Det er meget sandsynligt, at vi skal et godt stykke ind i sæsonen før vi ser noget godt fodbold.
EfB 1924
Propositioner for Herre-DM 2021-2022 § 18.6
Hvis en kamp afbrydes på grund af vejrlig, banens tilstand eller af anden akut grund, skal dommeren indberette dette. Fodboldens disciplinærinstans kan herefter beslutte at lade kampen spille om, at lade kampen spille færdig eller fastsætte kampens resultat samt fradømme og/eller tilkende point.

https://divisionsforeningen.dk/love-og-regler/
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Kampen skal vel helt spilles om, det kan der da overhovedet ikke være tvivl om! :))
Kampen skal vel helt spilles om, det kan der da overhovedet ikke være tvivl om! :))


Præcis :)
Lasha så dog god ud, Larsen og Strunck ligeså.

SemTex og EfB boldtossen hvorfor synes I egentlig det? Vendsyssel var efter min mening i total kontrol, og deres centrale midtbane fik al tid i verden til at skabe chanser og åbne vores sider. Jeg troede EfB ville dominere den centrale midt, men det skete slet ikke. Strunck og Larsen skabte intet, og Parunaswilli havde slet ikke fat.

Sjovt at man kan se fodbold så forskelligt.
Annonce