Snak

Mere indhold efter annoncen
Tjek PH´s facebook.

Hvad udleder I af det?


At det må være skrevet inden den pludseligt opståede sygdom i familien ...
Uanset så har han tydeligvis intet lært!
Hvornår kommer nyhederne om dagens nye EfB spillerflugt.
Bliver mere og mere overbevist om at han har sagt op. Hans ageren giver ingen mening.
Esbjerg fB
Dagens spillerflugt?
Kuferu hvorfor skriver du ikke længere . Kuferu .. til sidst ?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Flere brugere har foreslået Hyballa-kritikere at lytte til Troels Bechs podcast med Zorniger, nok for at sætte ham i et bedre lys eller hvad ved jeg.

Nu har jeg hørt den, og det er en fin podcast som giver et godt indblik i AZ´s tankegang og måde at være træner på. Jeg må bare sige at jeg på intet tidspunkt hører noget der gør at jeg skulle få medlidenhed med Hyballa.

En ting som giver fuldstændig bagslag for førnævnte brugere, er da AZ under delen om de mange specialister en træner arbejder med, nævner at hvis en læge eller "fysio" kom til ham med info om en skade hos en spiller, hverken tvivlede eller forlangte han yderligere forklaring. Han accepterede blankt.

Det kan man så sammenligne med mavesårs-fadæsen
Troede du var helst fri for det. Kuferu
Men mit spørgsmål - og manglende svar - viser også at man ikke kan stole på rygter.
Hvis Hyballa smutter, hvilket jeg desværre ikke er overbevist om, kan vi så regne med at Maik Drzensla og Robin Adriaenssen smutter med? De har umiddelbart udgjort et samarbejde i deres seneste klubber, men det er jo ikke en naturlov, at de skal være i samme klub.
EfB 1924
Annonce