Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg synes MAN_C har en pointe, især under en kamp gælder det om at støtte klubben, intet andet.
Så er det fint at være (konstruktivt) kritisk i den mellemliggende periode og komme med input og observationer.
Vi får alle nok engang imellem, men hvis den samme kritik gentages om og om igen, er det bare som en tung dyne, der lægger sig. Det gælder i øvrigt for nogle af dem, der kalder sig fans af EfB (ingen navne nævnt, da det ikke handler om personer men om generel indstilling), hvor jeg som regel vælger at springe deres indlæg over, da de for det meste er ubegrundet negative overfor klubben -- og det er bare min holdning og min måde at orientere mig på i det her meget blandede forum.
Det er OK med kritik når den er fair og holdt i en god tone.
Kiggede lige lidt på statistikken for 1, halvleg i Kolding, og det er daq mildest talt meget rystende, og kan vel ikke efterlade nogen som helst tvivl om, hvor ynkeligt det står til med målfarligheden.
Come on EFB, det her kan vi helt ærligt ikke være bekendt. Jeg synes faktisk det er uværdigt, men heldigvis er kampen jo ikke færdig endnu.
Conway...Conway....du skylder noget kvalitet til dette hold. Det her er synd for alle parter omkring klubben.


Jeg er slet ikke tilhænger af at provokere online, den slags skal foregå live så folk kan se det er med et smil på og her er der absolut ingen grund til at trampe på jer fans/klubben, som jeg adskiller helt fra ejerne ... i skal af med dem, det bliver aldrig godt med en arrogant og magtfuldkommen ledelse som ser spillerne som brikker i et skakspil.
1-1 Con!!!
1-1
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Vigtig udligning 1-1
Mere indhold efter annoncen
Annonce
På et præcist frispark fra Strunck -- også så vigtigt at Strunck kommer i gang og genopbygger sin selvtillid, hans frispark har været helt til hest.
Vigtigt, totalt ligegyldig kamp, men det her hold kan simpelthen ikke tåle endnu et knæk.
PMG har en plan, og 54 milliarder i net worth. Det trumfer enhver anden plan, omend de har fucket grundigt op so far.

Når det kommer til kampen, så er der ingen undskyldninger. Sådanne kampe skal vindes, også man kun har et skud indenfor mål.
Hans evindelige indslag om hvor skidt det går og hvor dårlige PMG er, kan vel sammenlignes lidt med at gå hen til en der lige har brækket begge ben og en arm i et færdselsuheld og spørge vedkommende om det gør ondt.
Fuldstændig ligeglad med hvad og i hvilken tone der skrives, det er udelukkende en troll der hygger sig med at forlænge historien samtidig med at kniven lige drejes rundt bare for at få lidt reaktioner
At Skjold, DBR og andre ligesindede er skuffet og har nogle frustrationer der skal ud er forståeligt, og selvom jeg ikke er enige i det de skriver, respekterer jeg deres mening
Men trollens udgydelser er bare irriterende
EFB og det danske landshold - resten er ligegyldigt
PMG har en plan, og 54 milliarder i net worth


Hvor læser du dette henne?
Annonce