Snak

Mere indhold efter annoncen
Jesus christ
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Undskyld mig men hvorfor skal en 17 årig knægt ind de sidste 2 min og igen dumme sig med er åndsvagt frispark, ikke særlig fedt for drengen.

Vores hold er simpelthen bare for ungt.

Vi spiller godt i 15 min og det er det. Shit der er lang vej hjem.
Esbjerg fB
Dommeren skal også prøve at få lidt fingerspids fornemmelse snart, han begynder som sædvanlig bare på en uendelig stime af gule kort, nogen gange kan man godt bare tage en snak. Det er som om at han ikke har fattet at han faktisk selv er årsagen nogen gange, da spillerne bliver frustreret. Han kommer ALDRIG i superligaen med den stil.
Esbjerg fB
Syndt for Ten Hove - han har næsten spillet en fejlfri kamp udover et indgreb i 1. Halvleg…
Vor herre til hest hvor var det ringe idag …
Synes faktisk det fortjent Fredericia vandt de var bedst det meste af kampen og så klart mest farlige ud ..

Vi mangler så meget offensivt det er skrækkeligt

Vil næsten sige vi er skudt tilbage til 0
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Træt af at vi spiller så defensivt da vi kommer foran. Jeg kan på ingen måde genkende den stil der blev talt om der skulle spilles. I meget få situationer måske. Men ellers ikke.

Vil hellere tabe imens vi får den nye stil under huden. End at gå så meget væk fra det fordi vi taber , og så tabe alligevel
Enig
Det lignende vi stillede os tilbage allerede i første halvleg intet Press overhovedet næsten
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Det lugter lidt for meget af en nedrykning. Jeg har så småt vænnet mig til,, at esbjerg er et første divisions hold, men jeg orker simpelthen ikke anden division.
Hold da op en elendig keeper - hvor har PC dog fundet ham? I Barnsley
Hold da op en elendig keeper - hvor har PC dog fundet ham? I Barnsley


En hurtig Google søgning vil fortælle dig han kom på fri transfer, efter at kontrakten med Feyenoord udløb...
Annonce