Snak

Mere indhold efter annoncen
Højbjerg er uønsket. Så fat det dog. Han kommer IKKE til at spille.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Måske det er helt godt, at der endelig kommer noget fanatisme, der ved at vise både opbakning og utilfredshed lægger pres på klubben.
Synes det er en fin statement af spillerne at de bare venter de sidste minutter -- hvem gider spille med risiko for at blive ramt af kanonslag, raketter og andre flyvende genstande. Håber der kommer nogle lange/permanente karantæner til de pågældende tilskuere -- jeg nægter at kalde dem fans
Tåkrummende pinlige "fans"
For slet ikke at tale om, at de kunne blive ramt af bolden. Den har de sgu undgået det meste af sæsonen. Ud med det lort af amerikanske ejere, som kun har hurtig profit i tankerne. At se EFB ende som dette er mere end sørgeligt.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Højbjerg er uønsket. Så fat det dog. Han kommer IKKE til at spille.

Det var Conboy også... hvis man virkelig vil det her, så lægger man sin pigefornærmethed på hylden og stiller det bedste hold og kræver blod på knæene.
Og tal så ordentlig hvalp :)
Måske det er helt godt, at der endelig kommer noget fanatisme, der ved at vise både opbakning og utilfredshed lægger pres på klubben.

Der er brug for, at alle tager afstand fra den idiotiske opførsel.

Der er ikke brug for, at nogle sidder og små-klapper i hænderne!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Nå, så kom dagen, hvor selv de hardcore fans i nordøst kurven vendte sig mod holdet. Jeg troede ellers de var med "om i vinder eller ej ...".
I dag skal i skamme jer. Den opførsel er simpelthen ikke ok. EfB bliver sikkert dømt til en hel stribe kampe uden tilskuere, på grund af nogle berusede, hashhjerners totalt tåbelige opførsel.

Når i begynder at råbe skældsord mod egne spillere og vores assistentttæner, så viser i bare at i ikke er fans, men kun tåber som er der for at drikke og lade ballade

IDIOTER!!!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Et heldigt klumpspilsmål
Et hårdt dømt rødt kort så 60 minutter i undertal
En personlig fejl

Men bortset fra det så var indstillingen i orden i dag, fighterviljen var til stede, også ved Mads Larsen

Resultatet viser for engangs skyld ikke et helt sandt billede
EFB og det danske landshold - resten er ligegyldigt
Fish: Der findes så mange andre måder fans kan vise sin utilfredshed på. Denne er pinlig. Og især fordi, de først udtrykker deres utilfredshed, når de er kommet bagud. Så ligner de jo bare nogle dårlige tabere og i det hele taget nogle taber, når det åbenbart først er efter de er kommet bagud de brokker sig. Så er budskabet heller ikke dybere. Sørgeligt at se EfB splitte sig selv ad.
Annonce