Snak

Mere indhold efter annoncen
https://jv.dk/artikel/efb-lukkede-s%C3%A6sonen-med-d%C3%B8dkedelige-94-minutter-og-2-2-mod-jammerbugt-mareridtet-er-fordi-eller-er-det

Nogen der vil sige lidt om hvad der står her i

Det mest interessante der står er, at rygterne om et lokalt tilbagekøb tager til i styrke, hvormed det er meget interessant om der sker noget på den front inden for den nærmeste fremtid... og om amerikanerne vil sælge, hvis det skulle blive tilfældet.
Forøvrigt kæmpe respekt til kurven.

Virkelig fed demonstration mod PMG. Jeg håber de forstår budskabet og er klar til at sælge. Når man ser hvad der sker i klubben lige nu, så forstår jeg altså ikke hvordan nogle kan forsvare dem (PMG).

Nu skal der igen bygges et nyt hold op med ny træner i en lavere division. Det skal vel og mærkes gøres af de samme folk, som byggede dette hold op.

Med PMG ved roret, der ender EfB i konkurs inden for 2-3 sæsoner, med mindre nogle lokale eller andre reder klubben.
https://jv.dk/artikel/jeppe-højbjerg-jeg-er-bekymret-for-efb-s-fremtid

Jeppe højbjerg om trist afsked.

Ting skal ændres og beslutninger skal tages ellers bliver vi midterhold i 2 division.
Vildt nok at Højbjerg åbner for at blive. Det viser nok også, at der ikke er den store efterspørgsel på ham.

Jeg synes vi trænger til en ny målmand, spillerne er også en del af problemet.
Fodbold verdenen er jo lille. Og han kan nok ikke komme uden om sit ry for at lave en kikser i ny og næ. Men han har egentligt stået godt i foråret og er en god målmand. Det ville være ærgerligt for ham hvis han ikke finder en ny klub. Måske FC Fredericia kunne bruge ham:) eller Horsens. Det bliver som at komme hjem:)
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Både Højbjerg og bækgaard er garanteret begge 100p ude af EFB, også om de selv vil eller ej. Ejerne ser ikke nogen fremtid i den/eller bære nag.

De taber intet ved i offentligheden at åbne en dør, så det 100p er klubben som virker som the bad guys. Derved mister de ikke fansene. Det er nok begges hjerteklub, og ville måske tilbage engang.
Men selvfølgelig gider de ikke med det kaos, de ejere og 2. Division, når de begge kan få kontrakter i 1 division.
Spændende hvis der kommer til at ske noget på ejer fronten i den nærmest fremtid
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Ole brun har sagt at PMG bliver og der ikke er nogen lokale seriøse der kan drive EFB :(

Det er fra OB sidste podcast. Han kan ikke se at der er nogen der har pengene til at købe og drive efb
Er det noget du lige har læst Dmode?

For artiklen igår giver da vist et andet syn på det
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Ole brun har sagt at PMG bliver og der ikke er nogen lokale seriøse der kan drive EFB :(

Nu har OB jo heldigvis taget rigtigt meget fejl, rigtigt mange gange før :-)
Annonce