Snak

Mere indhold efter annoncen
Tror ikke på Glen, han vil have indflydelse på truppen, det kan Pmg ikke acceptere.
Hvis EfB bare har den mindste mulighed for at hente en kapacitet som Glenn, ville dette være sæsonens signing. Hvad regner du lige med at man kan få i 2. division?


Det min personlig holdning, regner ikke manden, så derfor jeg skriver som jeg gør. Regner ikke med vi få andet en lotto kupon af en træner hvis det er PMG der skal ansætte ham, så regner slet ikke med noget. Det har jeg vist også gjort klart, at hvad min mening er, at med PMG ved roret så synker skibet helt...

Desuden er der ikke et eneste rygte ude, det tyder jo selvfølgelig på, at det er en no name der kommer til klubben, elles havde der jo nok været lidt rygter ude, hvis det havde været Guld Glenn. Se på AGF hvor hurtigt der var rygter ude med Rösler
Slurredi

Har du tænkt over, at der også kunne være en intern krise i PMG, der gør, at de måske gerne vil sælge?

I Barnsley hoppede en af de største investorer i PMG´s projekt over til minoritetsejerne og dermed satte hun Conway og Lee ud af spillet.

Det kunne jo tænkes, at der blandt PMG´s investorer i EfB også var manglende tro på PMG og det derfor ikke kan betale sig at blive i Esbjerg.

Dertil kommer, at sponsorer og minoritetsaktionærer tydeligt har fortalt PMG, at de ikke ønsker at sponsorer et projekt med PMG i spidsen. Det betyder, at PMG vil få meget svært ved at tjene penge på EfB.

Af overståede grunde, tænker jeg at PMG nok er lydhør, når alt kommer til alt.
Nå. Nu har Riddersholm skrevet på twitter, at han ikke er i spil til EfB, så det var en and.
Æv
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg forstår ikke hvad strategien er, hvis man sælger spillere som Mads Larsen når det går tilbage for klubben. Det vigtigste for det økonomiske fundament er at spille i den højest mulige række, og der når man kun hen ved at spille holdet sammen.
Og hvad pokker ligner det at give et interview om at man måske har en træner på krogen. Vi har brug for opbyggende nyheder, ikke det der lirum larum.
2kronen

Hammer siger jo ikke at man måske har en træner på krogen ?

Han bekræfter at man har og man er ved at gøre det sidste færdig

Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
ElbækAfc
2kronen

Hammer siger jo ikke at man måske har en træner på krogen ?

Han bekræfter at man har og man er ved at gøre det sidste færdig

Men hvorfor så ikke vente til aftalen er på plads?

Det er den uendelige historie om altid at være på bagkant igen og igen. Mens andre klubber har brugt juni måned på at tilpasse trupperne, der begynder at træne lige om lidt, så virker det til at folkene i EfB lige er mødt ind fra ferie.

Man tror nok, at man har en træner (de begynder at træne på mandag) og så sælger man nok klubbens største talent fra det ekstremt dyre akademi.

Hammer siger godt nok, at de ikke forærer ham væk, men skal vi ikke gætte på at Larsen ryger til Superligaen, for under tre millioner kroner.
Hammer siger godt nok, at de ikke forærer ham væk, men skal vi ikke gætte på at Larsen ryger til Superligaen, for under tre millioner kroner.


For en spiller, der aldrig rigtig har slået igennem, ikke lever op til sin hype og skal til at spille 2. division, vil jeg personligt være tilfreds med 2-3 mil.
Annonce