Hammer siger godt nok, at de ikke forærer ham væk, men skal vi ikke gætte på at Larsen ryger til Superligaen, for under tre millioner kroner.
For en spiller, der aldrig rigtig har slået igennem, ikke lever op til sin hype og skal til at spille 2. division, vil jeg personligt være tilfreds med 2-3 mil.
Jeg er slet ikke tilfreds med så lidt for så stort et talent. Mads kan virkelig noget, og han burde ikke fyres afsted før vi kan få et tocifret millionbeløb.
Det får vi så ikke i 2. division, men hans kontrakt er lang endnu, og hvis han er utilfreds med, at skulle spille i 2. division, så må han kigge indad, for han bærer selv en stor del af skylden som anfører og kreativ omdrejningspunkt.
Mht. Lars Vind som træner, så undrer det mig virkelig. Lars har tidligere meldt ud, at han vil være akademichef, og ikke cheftræner. Måske han træder til, for at redde klubben? pengene er jo små for tiden.