Snak

Mere indhold efter annoncen
Uden på forhånd at dømme nogen ude, inden at have set dem spille, så må jeg dog sige, at jeg bestemt ikke er imponeret af niveauet på de prøvespillere, som EFB nu forsøger sig med. Jeg troede egentlig, at det var slut med den slags.
At finde spillere, der kan overraske positivt- og gøre en forskel i det segment, er vel nærmest som at spille i lotto og håbe på millionen.
Er vi virkelig så dårlige og fattige lige nu Hammer, at det er det niveau af spillere, vi i EFB skal gøre os håb om at kunne tiltrække, så er det da godt nok problematisk.
Yderligere skader kan jo hurtigt sætte flere af vore nuværende dominerende spillere ud af spillet, og hvad så?? Uden at male alt for sort, er jeg lidt bange for EFB´s fremtid, hvis ikke det lykkes at komme op i år. Der må da simpelthen også være bedre spillere, der for overkommelige penge kan lokkes til Esbjerg.
Synk nu ikke alt for dybt !!
Synes det kunne være interessant med Amon fra Nordsjælland.
En lotto kupon, men udstyr ham med 1,5 års kontrakt eller lign. som indeholder en tålelig løn og en helvedsmasse bonusser.
Derudover en option på forlængelse på 2 til en ok løn, stadig med en masse bonusser.
Enig i at Amon kunne være interessant, men synes nu man burde se ham an i uges prøvetræning eller lignende, før man skriver kontrakt med ham.

Taget med hans skadeshistorik i betragning
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Også skadeshistorikken, der bekymrer mig.
Jeg har meget svært ved at lure, om de spillere vi tester af i øjeblikket overhovedet er nogen forstærkning for holdet?
Er der nogen der kender lidt til dem?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg har umiddelbart svært ved at se at ham Alexander Baun, skal være en forstærkning.

Jens hammer kender ham nok fra deres fælles tid i Hobro, men det er ikke det mest spændende CV han har på sig.
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Desværre er jeg nok enig med dig..
CV´et ser noget tyndbenet ud.
Jeg har prøvet ar se på hvad der er skrevet om Raun i de forskellige kommentarer til nyhederne om ham på Bold. I hans tid i Hobro blev han bl.a. omtalt som en gut med god fysik, hurtighed og den bedste i 1vs1 offensivt. Han har dog skræmmende få kampe og har åbenbart kæmpet med en skade over flere sæsoner. Han er sikkert til en fornuftig pris, og måske skal vi prøve ham, men jeg vil nok ikke hænge alle mine hatte på, at han skal ind i start-11´eren.
Vestjyde, der er håbløst forelsket i EfB og Arsenal
Forstår godt de ikke har budt nogen værdi. Klubben har forpligtelser, der medfører de har brug for at få tilført yderligere kapital indenfor et år, hvis konkurs skal undgåes.
Annonce