Gode pointer Dr. Hansen og Womble (hvis vi kunne få en fanrepræsenrant, stemmer jeg på jer to), jeg kan godt se de advarselstegn, Womble peger på, der antyder, at vi er på vej tilbage til "business as usual", så jeg håber bestemt også, at du tager fejl og at vi får mere konkrete planer, hvor man også erkender og lærer af fortidens fejl (måske når den egentlige overtagelse er sket).
Vi skal simpelthen have nogle ind med fodboldforstand.
Ideelt set en person, der også kan samle erhvervslivet og byen, som også får forholdsvis frie tøjler (under ansvar selvfølgelig) til at drive klubben ind i fremtiden.
Ole Bruun pegede tidligere på Jess Thorup, som bestemt kunne være en mulighed, men der er også andre, der kunne gøre det.
Alt, der er blevet sagt om genoprettelse af klubben, er i og for sig fint, men udførelsen af planerne og kvaliteten, så man ikke ender i fortidens trædemølle, er bare så utrolig vigtig.