Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvis vi har skrevet med Eddi Gomes som bloggen skriver, er der nogen som har kendskab til hans kvaliteter? Er han god nok til at kunne erstatte Kian på nogen måde?
BIF-EfB: 2-0
FM: Makienok
MOM: Lekven
Eddi Gomes er et ordentligt brød på lige knap 2 m, så det er en forsvarsspiller der må være rigtig god med hovedet. Udover det, så kender jeg ikke til ham.
Hvis han er god med hovedet vil det jo ihvertfald kunne hjælpe EfB på standard situationer, hvor vi jo ikke ligefrem er vildt gode. Men lad os se, vi ved jo ikke endnu om vi har hentet ham, men skal de ikke melde ud hvis de skriver kontrakt med en spiller?
BIF EfB 2-0
Fm: Makinok
MoM: lekven
Fly Eagles fly, on the road to victory - Philadelphia Eagles EfB!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Et par updates under kampen ville ikke skade. Det ville faktisk blive værdsat, da udsigterne til fodbold er minimeret til kø på motorvejen.
[i]For meget succes til det her sted[/i]
Bundby 0-2 EfB
Fm: Bagenka
Mom: Peter Ankersen
Juvenil: Ikke sket det vilde indtil nu. Vi er forholdsvis sikkert i kontrol, med et godt pres på Brøndby, der har givet et par løse muligheder til Bakenga, van Buren og Jeppe Andersen. Men endnu ingen helt store chancer til nogen af holdene.

Jeg synes dog, at vi indtil nu har været bedst.

Edit: Og næppe havde jeg skrevet det, før Brøndby fik den første reelle chance. Blev dog skudt forbi.

Edit2: Jakob Ankersen skadet, så Jesper Rasmussen kommer ind.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Tæt på hh scorer, J. Ankersen bliver vidst skiftet ud pga. en skade, han har været vores bedste mand synes jeg.
Pis! Hjulsager scorer for Brøndby. ØV!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Annonce