Snak

Mere indhold efter annoncen
YEEEEEEEEEEES
SÅ SKAL DER KØBES SÆSONKORT IGEN.
Det er jo helt kuk at rekonstruktion ses som noget positivt, men har også selv svært ved at få armene ned og smilet tørret af, da dette forhåbenligt kan betyde at man kan slippe helt af med PMG!
Er der nogen som ved hvilken kreditor, som har indsendt begæringen til skifteretten?
Tak Skjold99. Man kan så håbe på at det er det bedste at Hammer kan være værdifuld frem for PMG...
🌊
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tror, at de lokale med Heiberg i spidsen har helt styr på det her.

Det var næppe tilfældigt, at vi lige nåede, at få en forlængelse med Lungi, inden der blev bedt om rekonstruktion fra en kreditor.

Jeg kan slet ikke se et scenarie, hvor det her er godt for PMG. Hvis de havde noget at skyde med, så havde de fyret det af nu. Det er ikke nok, at låne klubben lidt penge nu. De skal komme med en plan, der er bedre end de lokales, og de ved udemærket godt, at de kommer til at stå helt alene, da de lokale trækker deres sponsorater, hvis det sker, så det er slut for PMG.
Held og lykke med at få reddet klubben.

Jeg har arbejdet sammen med Søren Volder, og han er både enormt dygtig og et ordentligt menneske.
Arsenal. Lyngby. Tranmere. "Vi skal ikke tro, vi er så gode, som vi er."
Helt enig, Womble :)
Tak @Den falske 9´er – på baggrund af sine udtalelser og forklaringer virker han også som en meget ordentlig og grundig person.
Da jeg så ham tænkte jeg: Han er med garanti AGF-fan! Har det noget på sig?
Annonce