Snak

Mere indhold efter annoncen
Dertil kommer så også, at både formand Palle Kristensen og direktør Jens Hammer var mødt frem i retten.


Hvis de så ikke har informeret ejerne om det, og at ihvertfald Jens Hammer fortsætter, så lugter det ret langt væk
Is it cold in his shadow?
PC skal jo bare fremlægge plan for fremtiden understøttet af likviditet - så fortsætter PMG
Hammer er jo også direktør for EfB Ejendom, der indgav begæringen, men som direktør for EfB skulle han afvise, at klubben burde gå i rekonstruktion (det er kotume).
Hvis han havde accepteret som EfB-direktør, havde vi helt sikkert også mistet de 6 point.
Fint arbejde af Hammer.
I øvrigt stiller vi i 4-4-2 i morgen i vores træningskamp, Lungi vil gerne have Maden som fast starter, bliver interessant at se hans og Bourhanes samarbejde på midten.
442 bliver nok opstillingen fremover pga tabet af MJ.
Simpson og Mortensen er ude med mindre skader, Holten tvivlsom til sæsonstart, men både han og resten af holdet meldes i godt humør efter Heiberg slog fast, at vi ikke får fratrukket de 6 point -- vigtigt at få en god start, foråret er på vej :)
fint arbejde? ahh det lugter værere end havnen i Esbjerg for 30 år siden
Is it cold in his shadow?
@DanishBhoy

Ja, fint arbejde!
Alt er blevet håndteret med stor integritet og rettidig omhu af EFB´s direktør.
Rekonstruktionen er igangsat ved brug af dansk lov omhandlende konkurs og rekonstruktionsret - så ingen dårlig lugt her.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Hvis Hammer som direktør ikke informeret hans overordnede (ejerne) om hvad der sker, så er det bedrageri - når nu han er en aktiv del af den anden side - og dem som sidder i Styregruppen med ham er medskyldige

Conway behøver ikke andet end en 1 års jura studerende og så er den sag afblæst

Det er jo håbløst
Is it cold in his shadow?
Hvis Hammer som direktør ikke informeret hans overordnede (ejerne) om hvad der sker, så er det bedrageri

Direktøren, Hammer, refererer jo til bestyrelsesformanden. Alt er gået efter bogen.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
vi må vente og se, men jeg tror ikke at det går det vej som I gerne vil ha at det gør
Is it cold in his shadow?
Imo har Hammer håndteret balancegangen mellem sine to roller, der ikke er helt ligetil i det her tilfælde, fint og med rettidig omhu (som allerede sagt).
@DanishBhoy: Bedrageri en kriminel handling, du risikerer at skulle stå til ansvar for sådanne beskyldninger, da det ikke er en bagatel at beskylde andre for kriminel aktivitet, online eller ej.
Og hvis du på den anden side virkelig har kendskab til, at der er foregået noget kriminelt, så er det faktisk din pligt at gå til politiet.
Danishboy
DanishBhoy
I dag 15:17
vi må vente og se, men jeg tror ikke at det går det vej som I gerne vil ha at det gør

Gør nu sig selv den tjeneste, at gå ind og undersøge hvad rekonstruktion betyder, og hvad det indebærer.
Annonce