Mener i virkelig at Styregruppen er en flok uærlige personer? Sjælden har jeg læst så meget mistænkelig gørelse af højtuddannede personer.
@Drengen
Det var dog en besynderlig kommentar, som tyder på, at du slet ikke har læst eller forstået vores indlæg - måske skulle du selv forsøge at bidrage med lidt mere substans?
Ingen grund til at falde over boldtossen, der ligesom mig selv lufter en ærlig og kærlig bekymring over sagen - og han/hun gør det ovenikøbet ud fra en faglig baggrund.
Hvis påklagen var åbenbart grundløs, så var den vel blevet afvist, inden den nåede til Landsretten, og sagens kerne går jo ikke bare væk, selvom vi alle ville ønske det.
Man behøver vel ikke være jurist for at mene, at en melding om konsekvensen af en mulig afgørelse på en ekstraordinær generalforsamling om mandagen ikke kan tjene som korrekt info om et møde afholdt fredagen før.
Det hænger jo ikke sammen, og det må juristerne så ligge og rode med.
Men lad være at gøre vores undren og skepsis overfor at sælge skindet endnu til et spørgsmål, om vi angriber styregruppens habitus og flotte indsats.
Ellers må man pudse brillerne og læse vores indlæg en gang til.
Go´ kamp !
Rene pokaler skinner bare flottere.
Next season - måske også med Justice for 115...