Snak

Mere indhold efter annoncen
Stort nej tak til Ankersen her fra. Hvis det ikke skal være Lausen, som det vil tage tid at udvikle på venstre kant, kunne man gå benhårdt efter talentudvikling og bruge Elias A., alternativt kunne vi bruge Montano, da han i forvejen er ret offensiv, men har vi en fornuftig substitut til vb?
Man kunne hente https://www.transfermarkt.co.uk/amadou-diallo/profil/spieler/533086

Vi har før haft succes med at hente tidligere Newcastle talenter.

Der er også Josh Martin, som tidligere var set som et ret stort talent: https://www.transfermarkt.co.uk/josh-martin/profil/spieler/547534

Der er også nogle lottokuponer: https://www.transfermarkt.co.uk/efthymios-christopoulos/profil/spieler/416490
https://www.transfermarkt.co.uk/giovanni-pinna/profil/spieler/535757
https://www.transfermarkt.co.uk/avtandil-duyshoev/profil/spieler/354747


Alle 5 spillere som jeg så vi hentede før vi hentede Ankersen tilbage.
Ham Singh der er fritstillet fra Fredericia så også livlig ud mod os i sidste sæson. Han kunne nok lokkes vestpå.
Breki er landet, og spillede i dag sin første kamp for EfB da U19 spillede træningskamp mod JS holdet fra SGI. Han så dygtig ud!

Ser os ud til at de yngste akademihold havde gode præstationer til et stævne i København i weekenden. Nogen der kender noget til de yngste akademihold?
Tak for info om Breki og vores yngre hold – så meget mere grund til at holde linjen med formationen.
Ved du, hvilken position Breki spillede?
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Har man ikke mulighed for at tage til Fredericia, så kan kampen ses gratis på pokal-tv. Jeg tænker, der er nogle af de nye, som får mulighed for at vise sig frem. Kunne godt være interessant at se.
Jeg håber virkelig at se, at vi skiller Fredericia ad. Og at Flaskager og Elias får hver deres kant/wing med Freriks i midten.

Bliver også interessant at se Meyer i aktion. Og fedt med en kamp man rent faktisk kan se.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Er det bare mig eller er det en værre omgang skralderbang-fodbold og et Fredericia-hold der spiller alt for hårdt når man er bagud 3-0?
De går fandme til den, i tacklingerne i hvertfald.

Specielt ham 3´eren

Maden er flyvende i dag
Annonce