Snak

Mere indhold efter annoncen
Vores bedste angriber kan simpelthen ikke score på frit mål?


Stop nu. Det er sådan noget der sker. Selv de største spillere i verden har haft sådan en afbrænder. Enhver anden dag sparker han den ind
Sikke en omgang .....
Og Julius er bare ikke klar endnu ...
han scorer selv ikke på direktører ..

Godt vi havde Gl. Smølf i dag !
Nå, vi lærte i hvert fald at lige pt er Ankersen med afstand vores farligste mand og at mange af de nye boblere ikke er klar endnu.
3 perle mål hold da kæft.
Forza inter!!!!!!💙🖤 OB i dk 💙
Jeg håber, at Brydegaard nu indser, at vores unge slet slet ikke er klar til noget som helst endnu og får styrket vores trup.
Om et år eller to, når de er færdige med skolen kan vi leje dem ud så de kan få kamptræning på højere niveau end U- niveau.
- De er simpelthen ikke gode nok endnu ...

Når det er sagt var det godt at se gl.smølf i hopla !!

2 gode kasser - når de unge ikke kan noget som helst..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nå, hvad blev resultatet, og kan man se højdepunkter nogen steder?

OK...så kom den på flashscore.
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Ankersen viste også tydeligt hvad han mener. Ingen reel fejring af målene. Han ved godt at en sejr er det eneste som tæller. Dag på kontoret. Videre. .
@Skjold99

Du kan se næste hele kampen her. Spol hen til starten af anden halvleg. Der kommer målene. 3 kongekasser i en forudroligende lige kamp.

Tjek evt også Lucenas afbrænder helt til slut.

https://pokalturnering.dk/livestream
To_Maderia: Tak!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Det lykkedes med meget dybe panderynker og hjælp fra Ankersen at gå videre i pokalen.

Først og fremmest forstår jeg slet ikke San´s opstilling (?).
Hvad i himlens navn får ham dog til at tro, at denne U-opstilling kan sikre os en pokalsejr, selv mod et Danmarks seriehold ?
Han har haft rigeligt med tid til at se U holdenes niveau an og burde slet ikke udtage dem til vores trup. (Det gælder i øvrigt i særligt grad Brydegaard).
Og så mange på een gang ??! 
Øhhh - de unge skal have en chance (Brydegaard/ San).
Det er Bull-shit og dårlig dømmekraft! For med denne fremgangsmåde får de aldrig en chance for at lykkedes.
En eller to ad gangen med de gode rutinerede spillere gør dem gode. 
Da ikke alle mand høj på een gang ...

Se blot, hvordan vores håb Lucena kæmper med at slå igennem!
Han skal jo ikke have så meget ansvar i divisionskampene endnu - for han er slet ikke klar!
De risikerer at ødelægge mere for ham end godt er..
Sportsledelsen og San bør bruge ham som ind-skifter og modne ham fra uge til uge - ikke i start 11éren til divisionskampe, knægten scorer ingen mål (endnu).

Både San og Brydegaard har haft rigeligt tid til at vurdere de unge U spillere og jeg syntes ikke de gør dem en tjeneste ved at bilde dem ind, at de er gode nok til at kunne opstille 5-6 mand i startopstillingen - selv til en kamp mod Marienlyst!
Det er knægte med talent - gør dem nu bedre i stedet for at udstille dem..
En til to ad gangen ...
Annonce