Snak

Mere indhold efter annoncen
Godt så!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Hvad tænker I (rygter også velkomne)?
Kommer der noget ind, inden vinduet lukker?

Jeg tænker, at vi godt kan ende i top 6 med den nuværende trup, men også risikere at havne i den nederste halvdel, især hvis vi får skader med den lidt tynde trup.
Så jeg håber på 1-2 spillere ind og at Gyamfi snart bliver klar – Hvidt har jeg desværre ikke så store forhåbninger til – så vi kan blive mere "sikker" på top 6.
Så gerne at man hentede en solid CB.
Jeg har min tvivl om der kommer til at ske mere
Brydegaard har lovet 2 stk.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg ser gerne at vi lukker vinduet nu.

Giv spilletid til vores nuværende spillere, de unge skal have tid og kampe til at udvikle sig. Genopbygning tager tid, det er et maraton - ikke en sprint!
Esbjerg og Stoke i hvert sit hjertekammer
Drengen

Kom gerne med en artikel, eller interview hvor han lover det?
Oj, det bliver et direktiv arbejde.
Tror faktisk det er inden for 14 dage siden.
Jeg kan godt lide din indstilling TFisch: hvis vi ikke spiller direkte efter oprykning, gælder det om at få udviklet vores egne talenter så meget som muligt.
Personligt foretrækker jeg dog at vi ikke kommer i nærheden af nedrykningsspil – det er alt for nervepirrende – så hellere et kedeligt "oprykningsspil" som sidste sæson, dog med fokus på rent faktisk at udvikle spillere (hvilket jeg er ret sikker på at San har styr på).
Jeg tror vi er i markedet efter en enkelt mere. Nok til midtbanen. Jeg vurderer man ikke ønsker, at skubbe Stagaard for langt væk fra en startplads.

Det er dog ikke givet, at vi henter nogen. Hvis de rigtige er væk eller ikke vil, så vil EfB nok hellere bruge talenterne det mere.

Så, det bliver nok noget 5-7. pladsen vi rammer indenfor i denne sæson.
Tidligere bruger hed Wuhaa. 1924.
Annonce