Snak

Mere indhold efter annoncen
Jeg er simpelthen træt af at se, at Lausen nærmest presser alene, mens Brajanac går rundt i samme område. Jeg bliver mindre og mindre glad for den mand. Hvis han da så bare var farlig eller scorede et mål hist og her, så kunne jeg leve med, at han ser decideret doven ud, men hvor er det frustrerende.
Brajanac fungerer desværre ikke rigtigt for os.
- 10 min. + tillæg tilbage, vi skal holde hjem!
Brajanac er en skygge af Freriks!
Men i dag er det lige meget for vi vandt og det var bare rigtig vigtigt.
Clean sheet til Robby.
3 point, og vi er “kun” 4 point fra oprykning. Det er godt nok tæt …
Vigtigt med en sejr. Nu kommer der to hjemmekampe, der gerne skulle give seks point, inden der venter et hårdt slutprogram.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Vigtig sejr
⚽️🔢💯
Strand, Robbie, Maden og Troelsen med en god kamp. Synes faktisk også Brajanac får raget en del til sig.

Markant bedre end sidst også af Lausen, der var frygtelig mod Hobro. Vi var faktisk bedst i den midterste del af kampen, men det er godt nok svært at se, hvad vi vil på banen.

Men en sindssygt vigtig sejr. Godt mål af Stagaard, som dog også har et par grove placeringsfejl, der kunne have kostet dyrt.

Skuffende af Vigen i dag. Laver en del lette fejl og ser bare langsom ud.
Så er "far " glad.🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Forskellen i dag er meget at Maden får midtbanen til at hænge sammen. Ham er jeg altså fan af på det her hold. Godt at han får chancen fra start i dag.

From, Bjur, Skiper og snart Hvidt er på vej tilbage, bliver spændende når alle er klar.
Annonce